eReport.sk
Dočasný koridor otvorený.
Odesa. Ilustračné foto: tasr/ap

Ukrajinské vzdušné sily oznámili, že zničili ruské drony v Odeskej oblasti

Ukrajinské vzdušné sily v nedeľu skoro ráno oznámili, že pri nočnom ruskom útoku na južnú Odeskú oblasť zničili 22 dronov. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

Rusko „podniklo z juhu a z juhovýchodu niekoľko vĺn útokov dronmi Šáhid 136/131“. Napísali to na platforme Telegram ukrajinské vzdušné sily.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Rusko uskutočnilo v noci na sobotu rozsiahly útok bezpilotnými lietadlami na Ukrajinu.

Rusko vystupňovalo útoky

Celkovo Rusko vyslalo 25 dronov Šáhid iránskej výroby. „22 z nich zničili vzdušné sily v spolupráci s protivzdušnou obranou ďalších zložiek ukrajinských ozbrojených síl“, uvádza sa na Telegrame.

Rusko v júli odstúpilo od obilnej dohody, sprostredkovanej Tureckom a OSN, ktorá počas vojny umožňovala bezpečný vývoz obilia z ukrajinských prístavov cez Čierne more. Odvtedy Moskva vystupňovala útoky na juhoukrajinskú Odeskú a Mykolajivskú oblasť. Tam sa nachádzajú prístavy a infraštruktúra, ktoré sú životne dôležité pre vývoz obilia do ďalších častí sveta vrátane chudobných krajín.

Civilná loď prešla napriek blokáde

Minulý mesiac sa cez Čierne more preplavila prvá civilná loď z Ukrajiny a dorazila do tureckého Istanbulu – napriek ruskej blokáde.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu večer oznámil, že cez „dočasný čiernomorský obilný koridor“ zriadený Kyjevom prešli úspešne ďalšie dve plavidlá. Celkovo sa zatiaľ podarilo týmto koridorom preplaviť štyrom lodiam, uviedla agentúra Reuters.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinské vzdušné sily oznámili, že zničili ruské drony v Odeskej oblasti

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie