eReport.sk
Ingrid Brocková
Ingrid Brocková. Foto: tasr

Brocková na Globsecu: Rusko musíme čo najviac izolovať!

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková vyjadrila presvedčenie, že je dôležité zotrvať v podpore Ukrajiny a zároveň čo najviac izolovať Rusko prostredníctvom sankcií. Uviedla to v stredu na konferencii Globsec 2023 Bratislava Forum.

„Rusko musíme čo najviac izolovať“

S Brockovou diskutovali o sankciách a ich vplyve na ruskú ekonomiku aj poradca prezidentky SR pre oblasť ekonomickej politiky Ivan Mikloš, ruský opozičný politik Vladimir Milov a predseda správnej rady Globsecu Wilhelm Molterer.

Štátna tajomnícka MZVEZ SR zdôraznila, že nesmieme poľaviť v podpore Ukrajiny ekonomicky, vojensky a humanitárne, pretože Kyjev bojuje za naše hodnoty. Zároveň vyzdvihla jednotu ako silnú stránku členských štátov EÚ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Z prímeria by vraj profitoval Hamas
  2. Horiace stromy pri pláži počas lesného požiaru v dedine Pefki na gréckom ostrove Evia
  3. Ústavný súd
  4. Naďova cesta

Brocková uznala, že sankcie sú bolestivé nielen pre Rusko, ale aj pre krajiny EÚ. Podľa jej slov je preto potrebné nájsť cestu, ako kompenzovať najviac zraniteľné štáty.

Sankcie voči Rusku

K prípravám už jedenásteho sankčného balíka voči Rusku povedala, že zatiaľ každému súboru sankcií predchádzali dlhé diskusie, no zakaždým sa nakoniec členské krajiny dokázali dohodnúť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Brocková na Globsecu: Rusko musíme čo najviac izolovať!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php