eReport.sk
Blinken navštívi Čínu
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken. Foto: tasr/ap

Uvedomujú si vážnosť situácie! USA sú proti útokom na ruskom území

Spojené štáty nepodporujú útoky na území Ruskej federácie a sústreďujú sa na pomoc Ukrajine pri opätovnom dobytí jej medzinárodne uznaného územia. Podľa agentúry AFP to povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí v utorok vo Švédsku, kde je šéf diplomacie USA Antony Blinken momentálne na návšteve.

Uvedomujú si vážnosť situácie!

USA týmto vyhlásením reagovali na najnovší vývoj vo vojne rozpútanej voči Ukrajine Ruskom, keď nad ruské územie — Moskvu a Moskovskú oblasť — v utorok ráno prenikla letka dronov.

USA sú proti útokom na ruskom území

Ruské ministerstvo obrany predtým uviedlo, že Kyjev uskutočnil „teroristický útok“ ôsmimi bezpilotnými lietadlami „na objekty v meste Moskva“. Tri z nich boli vyradené systémami elektronického boja a odchýlili sa od plánovaných cieľov — zrejme preto zasiahli tri bytové domy v oblasti na juhozápade Moskvy.

V tlačovej správe ruského ministerstva obrany zverejnenej na platforme Telegram sa píše, že ďalších päť dronov zostrelil raketový systém zem-vzduch Pancir-S v Moskovskej oblasti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš.
  2. Neúspešný pokus o atentát na Putina

„Vo všeobecnosti nepodporujeme útoky vo vnútri Ruska. Sústreďujeme sa na to, aby sme Ukrajine poskytli vybavenie a výcvik, ktoré potrebuje na znovudobytie vlastného zvrchovaného územia,“ uviedol hovorca amerického rezortu diplomacie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Uvedomujú si vážnosť situácie! USA sú proti útokom na ruskom území

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php