eReport.sk
Horiace stromy pri pláži počas lesného požiaru v dedine Pefki na gréckom ostrove Evia
Ilustračné foto: tasr/ap

Rusko: Horí ropná rafinéria v Krasnodarskom kraji. Je za tým útok dronov

V ropnej rafinérii Afipskij v ruskom Krasnodarskom kraji v noci na stredu vypukol požiar, za ktorým podľa tamojšieho gubernátora Veniamina Kondrateva stojí dronový útok. TASR správu prevzala z televízie CNN a denníka The Guardian.

Ruské úrady bezprostredne nehlásili žiadne obete, uviedol Kondratev na sociálnej sieti Telegram. Dodal, že na mieste zasahujú hasiči.

Aj gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov hlásil ostreľovanie pohraničného mesta Šebekino, z ktorého obvinil Kyjev. Pri útoku podľa jeho slov utrpela zranenia jedna žena.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Najdôležitejší summit
  2. Maďarský premiér Viktor Orbán
  3. Obete bezprecedentnej pomoci
  4. Militaristyckých štváčov

Rusko obviňuje Kyjev

Agentúra AFP pripomína, že v utorok v skorých ranných hodinách na ruské územie — do Moskvy a Moskovskej oblasti — prenikla letka dronov. Rusko pripisuje zodpovednosť za tento útok Ukrajine, ktorá však toto obvinenie popiera.

Ruské jednotky v nedeľu a utorok tiež útočili na Kyjev dronmi. Sirény leteckého poplachu zneli v noci na utorok okrem Kyjeva aj v Čerkaskej, Kirovohradskej a Mykolajivskej oblasti v centrálnej časti Ukrajiny, ako aj v juhoukrajinskej Chersonskej oblasti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko: Horí ropná rafinéria v Krasnodarskom kraji. Je za tým útok dronov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php