eReport.sk
Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
foto: tasr/ap

Ruská raketa dopadla na územie Moldavska. Zapojí sa do vojny na Ukrajine?

Moldavsko v pondelok „dôrazne odsúdilo“ ruské raketové útoky na ukrajinské mestá. Tamojšie ministerstvo zahraničných vecí sa takto podľa stanice BBC vyjadrilo po tom, ako na dedinu na severe Moldavska dopadla ruská raketa zostrelená ukrajinskou protivzdušnou obranou.

Nečakane dopadla na územie Moldavska

V dedine Naslavcea, ktorá leží neďaleko ukrajinských hraníc, porozbíjala zostrelená raketa okná na viacerých domoch. K nijakým obetiam na životoch ani zraneniam však pri incidente nedošlo, informovalo moldavské ministerstvo vnútra.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Primátor Kyjeva Vitalij Kličko
 2. Ukrajina víta návrh Leyenovej na vytvorenie osobitného tribunálu, ktorý má trestať predstaviteľov Ruska
 3. Ilustračné foto
 4. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
 5. Platí to aj pre Ameriku?
 6. Priority Únie sa nemenia
 7. Hovorili spolu aj o Ukrajine
 8. Taliansko varuje pred cunami
 9. Na archívnej snímke z 1. decembra 2020 miliardár a podnikateľ Elon Musk
 10. Česku sa mobilizujú proti Babišovi
 11. Nemecko to zatiaľ odmieta
 12. Pripravte sa na zdražovanie nafty
 13. Závažné obvinenie
 14. Na ilustračnej snímke potrubné systémy a uzatváracie zariadenia v prijímacej stanici plynovodu Nord Stream 1 v Baltskom mori.
 15. Sprava nemecký kancelár Olaf Scholz a moldavská prezidentka Maia Sanduová počas stretnutia v Berlíne 23. septmebra 2022.

„Takéto útoky ešte viac eskalujú bezpečnostnú situáciu a sú flagrantným porušením medzinárodného humanitárneho práva, ktoré zakazuje útoky na civilistov a ich infraštruktúru,“ uviedlo v reakcii moldavské ministerstvo zahraničných vecí. „Útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru spôsobujú obrovské ekonomické a sociálne škody celému európskemu svetadielu, vrátane moldavských občanov, ktorí pociťujú dosah vojny v ich susedstve,“ dodal rezort.

Pád zostrelenej rakety je najnovším incidentom, v rámci ktorého sa Ruskom vedená vojna opäť preniesla na územie Moldavska, ktoré bolo kedysi – podobne ako Ukrajina – súčasťou Sovietskeho zväzu. K incidentu pritom došlo v deň, keď z mnohých ukrajinských miest hlásili ruské útoky, ktoré zasiahli energetickú infraštruktúru.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruská raketa dopadla na územie Moldavska. Zapojí sa do vojny na Ukrajine?

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti