eReport.sk
Závažné obvinenie
Ilustračná snímka, foto:tasr/afp

Kišida o Rusku: Ak by použilo jadrové zbrane, bol by to nepriateľský čin voči celému ľudstvu!

Japonský premiér Fumio Kišida vystríhal v utorok Rusko pred použitím jadrových zbraní počas vojenskej invázie na Ukrajine. Ako povedal po rokovaní s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom, náznaky Moskvy čo sa týka prípadného nasadenia atómovej zbrane, sú „veľmi znepokojivé“.

Varovanie obed použitím jadrových zbraní

„Ak by Rusko použilo jadrové zbrane, bol by to nepriateľský čin voči celému ľudstvu,“ vyhlásil Kišida s tým, že medzinárodné spoločenstvo by to nikdy netolerovalo. Pripomenul tiež, že si stačí spomenúť na následky bombardovania japonských miest Hirošima a Nagasaki spred 77 rokov.

Steinmeier ďakoval

Steinmeier sa Kišidovi poďakoval za „jasný postoj“ Tokia voči útočnej vojne Kremľa na Ukrajine. „Japonsko – rovnako ako my – odsúdilo túto nezákonnú brutálnu vojnu na Ukrajine a vyjadrilo solidaritu s mladou demokraciou na Ukrajine,“ povedal nemecký prezident.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  2. Hovorili spolu aj o Ukrajine
  3. Česku sa mobilizujú proti Babišovi
  4. Nemecko to zatiaľ odmieta
  5. Nákladná loď Fulmar S s nákladom 12 000 ton kukurice odchádza z prístavu v ukrajinskom meste Odesa 13. augusta 2022.
  6. Na ilustračnej snímke potrubné systémy a uzatváracie zariadenia v prijímacej stanici plynovodu Nord Stream 1 v Baltskom mori.
  7. Christine Lagardová, Luis de Guindos, ECB

Dodal, že vojna ukazuje, že v globalizovanom svete nie je viac nijaký konflikt regionálne ohraničený, nakoľko sú následky citeľné na celom svete. Ako príklad menoval ekonomické ťažkosti a nedostatok potravín, ako aj vysoké ceny energií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kišida o Rusku: Ak by použilo jadrové zbrane, bol by to nepriateľský čin voči celému ľudstvu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti