eReport.sk
Primátor Kyjeva Vitalij Kličko
Primátor Kyjeva Vitalij Kličko povedal, že v hlavnom meste Ukrajiny dodávky obnovili v plnom rozsahu. Ilustračné foto: cnn primanews

Kličko: Mohutné ruské útoky! V Kyjeve výpadky elektriny a vody. Nad mestom dym

Ukrajinskí predstavitelia hlásili v pondelok ráno mohutnú vlnu ruských útokov na životne dôležitú infraštruktúru v Kyjeve, Charkove, Záporoží a ďalších mestách.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  2. Ukrajina mieša politiku do športu
  3. Na archívnej snímke z 29. júla 2022 nákladná loď Navi-Star naložená obilím čaká na vyplávanie z ukrajinského prístavu Odesa.
  4. Spolupráca Ruska nie je potrebná?
  5. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  6. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  7. Ilustračné foto

V Kyjeve bolo počuť od 08.00 h (07.00 h SELČ) do 08.20 h najmenej päť výbuchov, informujú novinári agentúry AFP. Agentúre Reuters svedkovia hlásili, že v Kyjeve nastalo približne desať explózií a nad metropolou pozorovali dym.

Výpadky elektriny a vody

Ruské útoky spôsobili výpadky elektriny a vody v častiach Kyjeva, spresnil podľa agentúry AP starosta ukrajinského hlavného mesta Vitalij Kličko. „Jedna časť Kyjeva zostala po ruských útokoch bez elektriny a určité časti sú bez vody,“ napísal Kličko na sociálnej sieti Telegram.

V Kyjeve sa má v pondelok uskutočniť spoločné rokovanie ministrov českej a ukrajinskej vlády. Útoky sa odohrali dva dni po útokoch dronmi na ruskú čiernomorskú flotilu lodí na pobreží Krymského polostrova, o ktorých informovala Moskva.

Moskva odstúpila od dohody

A z týchto útokov obviňuje Kyjev, ale ten niečo také popiera a vraví, že Rusko nesprávne zaobchádza so svojimi zbraňami. Moskva napriek tomu reagovala tak, že odstúpila od dohody sprostredkovanej Tureckom a Organizáciou Spojených národov, ktorá umožňuje plavbu lodí naložených obilninami z Ukrajiny.

Odštartoval to Kerčský most

Reuters tiež uviedol, že Rusko vystupňovalo útoky na Ukrajine v posledných týždňoch, po tom, čo obvinilo vládu v Kyjeve z explózie, ktorá vážne poškodila Kerčský most, spájajúci ruskú pevninu s Krymským polostrovom anektovaným Moskvou v roku 2014.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kličko: Mohutné ruské útoky! V Kyjeve výpadky elektriny a vody. Nad mestom dym

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php