eReport.sk
Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Zdroj: tasr/ap

Von der Leyenová: Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty!

Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty. Ukrajina má bezpodmienečnú podporu Európskej únie a musí zvíťaziť nad ruskými útokmi, aby obránila európske hodnoty. Uviedla to v sobotu predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.

Ukrajina má bezpodmienečnú podporu Európskej únie

„Stojíme na strane Ukrajiny bez vykrúcania sa. Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty, bojuje za dodržiavanie medzinárodného práva a za zásady demokracie, a preto Ukrajina musí vyhrať túto vojnu,“ povedala von der Leyenová na podujatí svojej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v nemeckom Düsseldorfe.

„Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty“

Šéfka EK tiež vyzvala na to, aby Nemecko rázne prešlo k obnoviteľným zdrojom energie, a to v záujme klímy i obmedzenia príjmov Moskvy. „Za žiadnych okolností sa nemôžeme vrátiť k závislosti od ruských fosílnych palív,“ uviedla von der Leyenová. „Je to generačná úloha, ktorú musíme zvládnuť,“ vyhlásila na krajinskom zasadnutí CDU v Severnom Porýní-Vestfálsku. Tento priemyselný región má podľa nej všetky predpoklady na to, aby z transformácie na čistejšie technológie vyšiel silnejší.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maďarský premiér Viktor Orbán
  2. Vojenská podpora Ukrajiny
  3. Rozsah vojenskej podpory západných krajín pre Ukrajinu po začiatku ruskej invázie mnohých prekvapil.
  4. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky

Putin si myslel, že nás môže vydierať, mýlil sa, tvrdí Von der Leyenová

Boj proti klimatickej zmene však nesmie byť vedený na úkor ekonomiky, zdôraznila predsedníčka eurokomisie. Dodala, že ruský prezident Vladimir Putin „si myslel, že nás môže vydierať našou závislosťou na rope, uhlí a zemnom plyne z Ruska“, Nemecko si však rýchlo našlo iné zdroje. Von der Leyenová sa vyjadrila pred summitom EÚ-Ukrajina, ktorý je naplánovaný na 3. februára.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Von der Leyenová: Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti