eReport.sk
Vojenská podpora Ukrajiny
Ukrajinský vojak, ilustračná snímka. Zdroj: tasr/AP

Poľsko plánuje obsadiť časť Ukrajiny! Šíri sa naprieč ruskými médiami

Poľsko plánuje obsadiť časť Ukrajiny! Ruská propaganda tvrdí, že Poľsko plánuje obsadiť časť územia Ukrajiny, uviedli v piatok vysokopostavené bezpečnostné zdroje poľskej vlády.

Poľsko plánuje obsadiť časť Ukrajiny

Splnomocnenec poľskej vlády pre informačný sektor Stanislaw Zaryn na sociálnej sieti Twitter napísal, že tzv. „politológovia“ Ruska, ktorí realizujú ciele ruskej propagandy, pokračujú v šírení falošných informácií o Poľsku a jeho údajných plánoch o útoku na Ukrajinu.

Šíria propagandu?

„Rostislav Iščenko, ktorý podporuje ruskú zločineckú politiku, tvrdí, že Poľsko má zámer transformovať Ukrajinu na nárazníkovú zónu oddeľujúcu Poľsko od Ruska, kde bude rozmiestnená poľská armáda,“ napísal Zaryn. Ako dodal, tento „politológ“ argumentuje tým, že po druhej svetovej vojne bola Ukrajina považovaná za poľský protektorát.

Využívanie údajných lží

„Iščenko využíva lži o ‚poľských plánoch‘, aby urobil ruskú imperiálnu politiku voči Ukrajine dôveryhodnou. Ruská propaganda opäť naznačuje, že iba Rusko môže zastaviť ‚imperializmus Poľskej republiky‘,“ napísal ďalej Zaryn.

„Brutalita poľských žoldnierov“

Falošný naratív spopularizovaný v ruských médiách o brutalite a bezohľadnosti „poľských žoldnierov“ na Ukrajine, ktorí očividne využívajú mobilizovaných Ukrajincov ako „potravu pre delá“, sa využíva ako dôkaz o údajnej podriadenosti Ukrajincov a ukrajinských území Poliakom, uviedol splnomocnenec poľskej vlády pre informačný sektor.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chýba pluralita názorov?
  2. Dovoz zbraní do Európy sa vlani v porovnaní s rokom 2021 zvýšil o 93 percent. Prispeli k tomu najmä dodávky zbraní na Ukrajinu.
  3. Budú Rusku čoskoro chýbať peniaze
  4. Maďarský premiér Viktor Orbán

„Lži šírené Iščenkom majú za cieľ potvrdiť odkaz Kremľa o dôvodoch útoku na Ukrajinu. Rusko musí viesť vojnu, pretože jeho záujmy sú ‚ohrozené‘ poľským imperializmom,“ uzavrel Zaryn.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko plánuje obsadiť časť Ukrajiny! Šíri sa naprieč ruskými médiami

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti