eReport.sk
Dotazník Zastavme Brusel Brusel nepotešil
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Primátor Dnipra sa pustil do Orbána! Nevyberaný útok na maďarského premiéra!

Nevyberaný útok na maďarského premiéra! Primátor ukrajinského mesta Dnipro Borys Filatov nevyberanými slovami zaútočil na platforme Telegram na predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána za jeho štvrtkové vyjadrenia týkajúce sa Ukrajiny. V sobotu na to upozornil server telex.hu.

Nevyberaný útok na maďarského premiéra!

Orbán na štvrtkovom stretnutí so zahraničnými účastníkmi medzinárodnej mediálnej konferencie, ktorú v Budapešti zorganizovala vyššia vzdelávacia inštitúcia Mathias Corvinus Collegium, podľa servera hvg.hu okrem iného povedal, že cieľom Ruska je premeniť Ukrajinu na „neovládateľný vrak“, aby si na ňu Západ nemohol robiť nároky. Podľa slov maďarského premiéra sa to už Rusku podarilo. „Ukrajina je teraz ako Afganistan, krajinou nikoho,“ povedal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maďarský premiér Viktor Orbán
  2. Vojenská podpora Ukrajiny
  3. Rozsah vojenskej podpory západných krajín pre Ukrajinu po začiatku ruskej invázie mnohých prekvapil.
  4. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  5. Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty
  6. Belousovová o návšteve holandského kráľa

Predvolania maďarského veľvyslanca

Na tieto slová najskôr zareagovalo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí, ktoré si za toto „absolútne neprijateľné vyhlásenie“ predvolalo maďarského veľvyslanca. Následne reagoval aj primátor Dnipra. „Po prvé, taká pikoška: krajina nikoho nie je naša, ale tá vaša. My tu žijeme tisícročia, neprišli sme spoza Uralu. Po druhé, človek musí byť mimoriadne nadaný, aby ho nenávideli všade: od Rumunska, cez Slovensko až po Srbsko a Ukrajinu,“ napísal okrem iného primátor ukrajinského mesta, ktorý dodal, že Trianonská mierová zmluva bola trestom za historické zverstvá Maďarov.

Kritika vraj nesmeruje na Maďarov

Primátor Dnipra svoj rozsiahly príspevok na Telegrame uzavrel vysvetlením, že jeho kritika nesmeruje na Maďarov, ale na tých, čo sú v Maďarsku aktuálne pri moci.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Primátor Dnipra sa pustil do Orbána! Nevyberaný útok na maďarského premiéra!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti