eReport.sk
Rozkol medzi Prigožinom a Putinom je vážny
Jevgenij Prigožin. Foto:tasr/ap

Rozkol medzi Prigožinom a Putinom je vážny! Šéf Vagnerovcov ohlásil definitívne stiahnutie jednotiek z Bachmutu

Rozkol medzi Prigožinom a Putinom je vážny! Zakladateľ ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin oznámil, že takmer všetci jeho bojovníci sa už stiahli z dobytého východoukrajinského mesta Bachmut.

Rozkol medzi Prigožinom a Putinom je vážny

Prigožin v piatok večer uviedol, že z Bachmutu sa stiahlo už 99 percent vagnerovcov. „Všetky pozície boli v príslušnom poradí odovzdané (ruskému) ministerstvu obrany,“ povedal. Ide zrejme aj o reakciu na názorový rozkol medzi Prigožinom a šéfom Kremľa Vladimirom Putinom. Podnikateľ často kritizoval ruského prezidenta za vedenie vojny na Ukrajine.

Stiahnutie jednotiek

Šéf vagnerovcov avizoval stiahnutie svojich žoldnierov na začiatok júna. Teraz uviedol, že zo strany ukrajinských ozbrojených síl už nedošlo k žiadnym „provokáciám“. Dodal, že jeho jednotky sa stiahnutú z frontovej línie, naďalej však zostanú dislokované v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Ukrajina hlásila zastavenie bojov

Veliteľ ukrajinských pozemných síl Olexandr Syrskyj informoval, že ukrajinská armáda zastavila boje v okrajových Bachmutu a sústredí sa na iné úlohy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čína opäť prisľúbila nezbrojenie Ruska
  2. Orbán zoči-voči Zelenskému
  3. Zachránilo by ho náboženstvo?
  4. Ivan Mikloš, exminister, poradca prezidentky Čaputovej

Po dobytí mesta odchádzajú

Prigožin oznámil 20. mája — po mesiacoch krutých bojov — dobytie tohto mesta, ktoré malo pred vojnou 70.000 obyvateľov. Zároveň už vtedy avizoval, že jeho vojaci sa z mesta začnú sťahovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozkol medzi Prigožinom a Putinom je vážny! Šéf Vagnerovcov ohlásil definitívne stiahnutie jednotiek z Bachmutu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php