eReport.sk
Čína opäť prisľúbila nezbrojenie Ruska
Americký minister zahraničných veci Antony Blinken. Zdroj: tasr/ap

Blinken: Len silná Ukrajina je predpokladom pre skutočný mier!

Silná Ukrajina, ktorá má pod kontrolou svoje územie je predpokladom na mierové rozhovory s Ruskom. Vyhlásil to v piatok americký minister zahraničných vecí Antony Blinken s tým, že invázia na Ukrajinu je pre Rusko strategickým zlyhaním.

„Silná Ukrajina“

Vojenská agresia proti Ukrajine značne oslabila ruskú armádu, ekonomiku, diplomatickú silu a vplyv Ruska aj na nadchádzajúce roky, uviedol Blinken počas príhovoru v Helsinkách. „Keď sa pozriete na dlhodobé strategické ciele prezidenta (Vladimira) Putina, nie je pochýb o tom, že Rusko je na tom dnes výrazne horšie, ako bolo pred inváziou,“ uviedol šéf americkej diplomacie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Biden syn Hunter v poriadnych problémoch
  2. Potrebné pre našu slobodu
  3. Švajčiarsky prezident obhajuje neutralitu krajiny
  4. V čom je rozdiel?

Blinken: Putin odhalil slabosť!

„Tam, kde chce Putin ukázať svoju silu, odhalil slabosť. Tam kde chcel rozdeľovať, zjednocoval,“ uviedol. Poukázal aj na ruské straty na bojisku a európskom trhu a vstup Fínska do NATO.

„Kremeľ často tvrdí, že má druhú najsilnejšiu armádu na svete a mnohí tomu verili. Dnes však mnohí vidia, že ruská armáda je druhá najsilnejšia na Ukrajine,“

vyhlásil Blinken.

„Keďže nemáme žiadne ilúzie o Putinových ambíciách, veríme, že predpokladom na zmysluplnú diplomaciu a skutočný mier je silnejšia Ukrajina, schopná odstrašiť a ubrániť sa pred akýmkoľvek budúcim agresorom,“ uviedol Blinken.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blinken: Len silná Ukrajina je predpokladom pre skutočný mier!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php