eReport.sk
Igor Matovič. Foto: tasr

Robia si z nás srandu!? Matovičov rezort sa po spackanom spustení lotérie chváli, že to zvládol

Štart očkovacej lotérie sprevádzal v nedeľu poriadny chaos. Najskôr ju mali spustiť na obed, potom ministerstvo financií oznámilo, že sa rozbehne o 8-mej večer a nakoniec ju spojazdnili trochu skôr. Veľa ľudí však malo aj potom problém s registráciou, alebo im chodili dookola smsky potvrdzujúce účasť v hre. Matovičov rezort sa však tvári akoby sa nič nestalo. Dokonca mal tú drzosť, že sa v pondelok doobeda na sociálnej sieti pochváli, že veľký nápor s prehľadom zvládli.

Ľudia však majú na toto „zvládnutie“ úplne iný názor. Na profile ministerstva financií na facebooku kde včera ohlásili odložený začiatok súťaže o očkovaciu prémiu sa sťažovali ľudia, že sa nevedia prihlásiť do súťaže. „Prosím spravte niečo s posielaním SMS správ o potvrdení zaregistrovania sa, lebo už mi prišla tá SMS asi 20 krát a už je to obťažujúce!“ stážovala sa žena v komentári. „Mimochodom, potvrdzujúca SMS mi prišla už asi 6 krát,“ stálo v ďalšom príspevku. Niektorým však mali úplne opačný problém. „Prosím vás mne po dvoch registráciách neprišla ani jedna sms,“ odkázal im muž.

Skutočne to zvládli?

Kritiku si Matovičov nápad vyslúžil aj za komplikované podmienky súťaže či nutnosť nanovo vypĺňať do registrácie všetky údaje, ktoré už predtým uviedli pri prihlasovaní na vakcináciu. Štát si ich mohol podľa diskutujúcich zobrať z databáz NCZI. Nevôľu vyvolali aj ďalšie detaily lotérie. „To čo je za blbinu, že potrebujem účet v slovenskej banke? To nie je diskriminujúce?“ pýta sa nasrdený pán.

No ministerstvo financií, zdá sa akoby si žilo vo svojom vlastnom svete a má pocit, že všetko klapalo tak ako malo. „O očkovaciu prémiu sa do dnešného rána prihlásili desaťtisíce ľudí. Prvý nápor registrácii tak náš systém s prehľadom zvládol,“ ohodnotili svoj počin na sociálnej sieti a vyjadrili sa aj k problémom.

„Ministerstvo financií SR po spustení o 18:30 evidovalo viaceré podnety od ľudí, ktorým chodili potvrdzujúce SMS a e-maily niekoľkokrát za sebou. Tento technický problém sa mohol vyskytnúť u prihlásených do 20:24, ale v súčasnosti už systém beží, ako má. Potvrdzujúce SMS a e-maily by mali mať zároveň už k dispozícii všetci, ktorí sa registrovali počas včerajšieho večera,“ okomentovalo ministerstvo situáciu akoby išlo o malú nepodstatnú banalitu. Ďalej informovalo, že registrácia na očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus je už plne funkčná.

Ľudia vo vývrtke

Zmienka o zvládnutí náporu ešte viac naštvala záujemcov o očkovaciu prémiu, ktorí mali s prihlasovaním patálie. „Ale nezvládli. Niektorým poslali až 30 SMS…,“ reagoval muž. „Za ten formulár a celý proces sa môžete tak hanbiť. To ste dali kódiť žiakom 6. ročníka po dvoch hodinách programovania?“ zaznela podpichujúca otázka v ďalšom príspevku.

Očkovacia lotéria meškala, jej pravidlá sú veľmi prísne:

  1. Peter Pellegrini a Richard Raši.
  2. V parlamente bude ako nezávislý

Viacerým ľuďom sa nepozdával ani fakt, že k výhre sa dostanú iba ak budú sledovať žrebovanie v priamom prenose na RTVS. „A ja, ak budem v robote, prípadne niekde inde a nebudem pozerať, nebudem túto sumu môcť vyhrať. Čo bude v tejto relácii také dôležité, že ju budeme musieť vidieť?“ pýta sa komentujúci.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Robia si z nás srandu!? Matovičov rezort sa po spackanom spustení lotérie chváli, že to zvládol

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti