eReport.sk
Ilustračná snímka Foto: tasr

Očkovacia lotéria už beží, meškala však pár hodín. Ako funguje? Prémioví šťastlivci môžu zbohatnúť!

Dočkali sme sa! Síce o trošku neskôr ako avizovali, ale predsa. V nedeľu na pravé poludnie sa malo pôvodne spustiť prihlasovanie do očkovacej lotérie. Nápad ministra financií Igora Matoviča, však v realite trošku zaškrípal a tak rezort odkázal, že lotériu spustia až o 20-tej. Nakoniec sa však rozbehla už krátko po šiestej hodine večer. Slováci sa tak už môžu registrovať na webe www.bytzdravyjevyhra.sk a dúfať v tučný jackpot, ktorý má byť motiváciou a odmenou za očkovanie.

Každý, kto sa už dal, alebo sa ešte len dá zaočkovať, bude môcť získať finančnú výhru. Princíp očkovacej prémie je jednoduchý. Osoba by mala byť zaočkovaná, následne sa zaregistruje a bude zaradená do žrebovania o finančné výhry. Podmienkou je dovŕšenie 18 rokov. Zaočkovaní sa môžu registrovať len do 15. októbra tohto roku.

Čím skôr, tým väčšia šanca

Dôležité je, že do očkovacej prémie sa môžu zapojiť všetci zaočkovaní, bez ohľadu na to, kedy a aká vakcína im bola podaná. Registrovať sa teda môžu aj ľudia, ktorí boli zaočkovaní medzi prvými. Keď sa zaočkovaní prihlásia do systému na získanie prémie, automaticky v nej zostávajú počas všetkých kôl žrebovania. Čím skôr sa teda zaočkujú, tým budú mať väčšiu šancu na výhru.

Zdroj: MF SR

Všetci zaregistrovaní budú po overení údajov automaticky zaradení do žrebovania už po prvej dávke vakcíny, alebo po podaní jednodávkovej vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson. Ak sa dajú zaočkovať druhou dávkou, budú mať dvakrát vyššiu šancu na výhru. Rovnako budú do lotérie zaradení všetci čo sa dali očkovať aj ruskou vakcínou Sputnik V.

Výhry od tisícky až po pol milióna eur

Za jeden týždeň pôjde na výhry celkovo 855-tisíc eur. Spolu mal štát v rámci lotérie zaočkovaným občanom rozdať takmer desať miliónov eur. „Takýmto spôsobom chceme motivovať tých, ktorí sa ešte nerozhodli očkovať a rovnako aj odmeniť ľudí, ktorí sú zodpovední,“ uviedol rezort.

Počas televízneho vysielania v priebehu pracovných dní RTVS zverejní víťazov týždenných výhier. Tu môžu ľudia vyhrať základnú výhru 1000 eur alebo štandardnú výhru 10-tisíc eur. V nedeľu bude v priamom prenose na obrazovkách RTVS veľké žrebovanie prémiových výhier a super prémií. V štatúte sa ako prémiová výhra každý týždeň uvádza 100-tisíc eur. Tak sa to môže navyšovať až do maximálnej výšky 500-tisíc eur. Vyhraté sumy sa zdania 19% sadzbou.

Sprostredkovateľský bonus

Sprostredkovateľský bonus je finančná odmena pre ľudí, ktorí motivovali iných vo svojom okolí, aby sa dali zaočkovať. Sprostredkovateľ môže získať odmenu tak, že zaočkovaná osoba sa zaregistruje na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk, získa špecifický kód a ten následne odovzdá osobe (sprostredkovateľovi), ktorá ju motivovala k očkovaniu.

Bonus si môže sprostredkovateľ uplatniť až vtedy, keď osoba, ktorú motivoval k očkovaniu, absolvovala obe dávky vakcíny, (alebo jednu dávku vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson), najneskôr však do 31.10.2021.

Viac o vakcinačnej prémii:

  1. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. V parlamente bude ako nezávislý
  3. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie k podpore očkovania proti Covid-19 v Bratislave 30. júna 2021.

Výška bonusu pre jedného sprostredkovateľa očkovania je určená podľa veku zaočkovanej osoby. Sprostredkovateľ dostane za vakcinovaného človeka pod 50 rokov 30 eur, do 60 rokov 60 eur a nad 60 rokov 90 eur. 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Očkovacia lotéria už beží, meškala však pár hodín. Ako funguje? Prémioví šťastlivci môžu zbohatnúť!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti