eReport.sk
Peter Pellegrini a Richard Raši.
Peter Pellegrini a Richard Raši. Foto: tasr

Hlas označil Matovičovu lotériu za cirkus: Diskriminuje, trestá a dehonestuje!

Očkovacia lotéria životy a zdravie nezachráni. Uviedla to Patrícia Medveď Macíková, hovorkyňa mimoparlamentnej strany Hlas – sociálna demokracia, v reakcii na spustenie štátnej očkovacej lotérie od 1. augusta.

V strane Hlas-SD od začiatku hovoria, že očkovanie má byť dobrovoľné s cieľom chrániť zdravie, a to tak svoje, ako aj ľudí v okolí, priblížila.

Matovič ako celonárodný organizátor rozdáva z daní

„Igor Matovič (OĽANO) však opäť na seba upútal pozornosť. A opäť nie ako minister financií, ale ako celonárodný organizátor lotérie, kde ide rozdávať milióny eur z našich daní niektorým očkovaným ľuďom. Už samotná myšlienka dehonestuje podstatu očkovania,“ vyhlásil podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši.

„Vláda nezvláda očkovanie ako také. Neexistujúca kampaň, prvotný nedostatok vakcín, či ‚nočné hry o život‘ keď sa naši seniori museli biť o termíny očkovania – to je len zlomok chaosu, ktorý od začiatku celý proces sprevádza,“ dodala podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková.

Seniori sú podľa Hlasu diskriminovaní

Očkovacia lotéria a sprostredkovateľský bonus sú preto podľa názoru podpredsedov strany Hlas-SD len ďalšie nezmyselne drahé nástroje, ktoré neprinesú želaný efekt. Aj samotnú lotériu označujú za cirkus, ak totiž chcete vyhrať, musíte byť v nedeľu večer pred televízorom, stihnúť zdvihnúť telefón a povedať správne heslo.

Proces prihlasovania podľa strany navyše diskriminuje seniorov, z ktorých sa nie všetci vedia prihlásiť cez internet, a sprostredkovateľský bonus je doslova trestom pre všetkých tých, ktorí sa dali doteraz zaočkovať dobrovoľne a bez nároku na akúkoľvek odmenu.

Raši: Vláda dáva na prevenciu len drobné

Desiatky miliónov eur, ktoré sa takto nezmyslene minú, by sa dali využiť oveľa efektívnejšie. „Je to nesprávne riešenie. Na jednej strane Matovičova a Hegerova (OĽANO) vláda dáva na prevenciu len drobné, nepreplatí onkologickým chorým inovatívne lieky, ale teraz ide rozhadzovať milióny na sebaprezentáciu. Tieto peniaze by mohli ísť napríklad aj k zdravotníkom a pacientom na diagnostiku a liečbu všetkých tých, ktorí pre koronakrízu museli mesiace čakať,“ povedal Raši.

Strana upozorňuje na pofidérnu vidinu zisku peňazí

Lepšie využitie týchto prostriedkov si vie predstaviť aj Dolinková. „Je nehorázne, aby na podporu a osvetu vláda schválila tri milióny a na nezmyselnú lotériu a bonusy desiatky miliónov. Tieto peniaze by oveľa efektívnejšie poslúžili, aby mohlo byť viac mobilných očkovacích tímov či aby všeobecní lekári a pediatri dostávali vyššiu platbu za podanie vakcíny. Bolo by to pre nich viac motivujúce a občania by sa dostali k informáciám aj vakcíne na mieste, kde im je to prirodzené – u svojho lekára,“ uviedla.

Hlas-SD aj naďalej vyzýva ľudí, aby sa išli očkovať – dobrovoľne, na základe svojho vlastného presvedčenia, a nie pre pofidérnu vidinu získania finančných prostriedkov.

Ten, kto chce vyhrať v Matovičovej lotérii megasumu, to bude mať fakt ťažké:

  1. V parlamente bude ako nezávislý
  2. Richard Sulík

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlas označil Matovičovu lotériu za cirkus: Diskriminuje, trestá a dehonestuje!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti