eReport.sk
Richard Raši, foto: tasr

Raši radí vláde: Stačí zverejňovať, či nakazení sú plne zaočkovaní a akou vakcínou!

 Vláda sa chystá zbytočne vyhadzovať verejné peniaze na očkovaciu lotériu. Zhodli sa na tom mimoparlamentné strany Hlas-SD a SNS.

Podľa nezaradeného poslanca Národnej rady SR a podpredsedu strany Hlas-SD Richarda Rašiho sa chystá vláda vyhodiť 50 miliónov eur na očkovaciu lotériu a sprostredkovateľský bonus, ďalšie štyri milióny eur bude stáť očkovacia kampaň, ale zatiaľ neurobila jednoduchú vec, ktorá, ak bude očkovanie výrazne účinné, môže desaťtisíce ľudí presvedčiť.

Vláda vraj nedokáže ľuďom ukázať výhody očkovania

„Stačí jednoduchá vec – spolu so slovenskými koronavírusovými štatistikami zverejňovať, či nakazení, hospitalizovaní a ľudia na umelej pľúcnej ventilácii sú plne zaočkovaní a akou vakcínou,“ vyhlásil Raši a dodal, že preto žiada ministra zdravotníctva, aby zabezpečil intenzívne zverejňovanie týchto dát.

Zdroj: fb/riso.rasi

Vláda, ktorá sa oháňa transparentnosťou, nedokáže ľuďom transparentne ukázať výhody očkovania, upozornil Raši a poukázal aj na to, že v druhom kroku by mala konečne umožniť slobodný výber vakcíny, po ktorom sa volá už niekoľko mesiacov.

Desiatky milióny by sme mohli dať na inovatívne lieky

„Som presvedčený, že ak by ľudia každý deň videli v našich štatistikách, že plne očkovaní sú podstatne chránenejší ako ľudia bez vakcíny, a videli by, ktorá vakcína je najúčinnejšia, s očkovaním by prestali váhať. A desiatky miliónov eur by sme mohli uvoľniť na preplatenie inovatívnych liekov onkologickým pacientom, ktorým môžu zachrániť život, alebo na diagnostiku a liečbu tých pacientov, ktorí pre koronakrízu museli na svoje vyšetrenia či liečbu mesiace čakať,“ uzavrel Raši.

Vláda podľa SNS nemajú ľudí trestať a rozdeľovať

SNS považuje očkovaciu lotériu za diskriminačnú, ktorou si vláda „kupuje“ daňových poplatníkov za ich peniaze. Lotéria je podľa národniarov určená len pre jednu asi dvojmiliónovú skupinu zaočkovaných občanov. Zdôrazňujú, že Ministerstvo financií (MF) SR vkladá do lotérie 21 miliónov eur zo štátneho rozpočtu, teda z peňazí všetkých, aj nezaočkovaných daňových poplatníkov. Tí sú z lotérie vylúčení len preto, lebo z rôznych – zdravotných alebo osobných dôvodov nesúhlasia s vládnou očkovacou stratégiou.  

Zdroj: fb/stranasns

Riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová dodala, že SNS si ctí ústavné práva občanov a vždy bude stáť na strane tých, voči ktorým štátna moc uplatňuje rôzne formy nátlaku, represie a bezprávia. Vláda a politika podľa SNS nemajú ľudí trestať, rozdeľovať, jedných zvýhodňovať na úkor druhých, ale majú spoločnosť spájať na báze spravodlivosti a rešpektu.

Ceny očkovacej prémie dosiahnu asi 21 miliónov eur

MF SR spustilo v nedeľu (1. 8.) večer stránku www.bytzdravyjevyhra.sk, na ktorej sa môžu zaregistrovať všetci záujemcovia o očkovaciu prémiu alebo sprostredkovateľský bonus v súvislosti s očkovaním proti ochoreniu COVID-19.

Mnohí, ani z radov politikov, očkovaciu lotériu nepovažujú za dobrý nápad:

  1. Peter Pellegrini a Richard Raši.
  2. V parlamente bude ako nezávislý
  3. Na snímke minister financií SR Igor Matovič (OĽANO)

Odmeny majú motivovať ľudí na očkovanie. Losovať sa začne 15. augusta. Dokopy sa rozdelí 110.000 cien za obdobie 12 týždňov. „Dokopy ceny na očkovaciu prémiu dosiahnu približne 21 miliónov eur,“ spresnil v pondelok (2. 8.) šéf MF SR Igor Matovič (OĽANO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši radí vláde: Stačí zverejňovať, či nakazení sú plne zaočkovaní a akou vakcínou!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti