eReport.sk
Podpredsedníčka Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Jana Žitňanská otvára obálky s kandidátmi na post generálneho riaditeľa RTVS.
Podpredsedníčka Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Jana Žitňanská otvára obálky s kandidátmi na post generálneho riaditeľa RTVS. Foto: tasr

VIDEO Pesničkár, moderátor aj telekomunikačný manažér. Kandidáti na šéfa RTVS sú už známi!

O post generálneho riaditeľa RTVS sa uchádzajú Jaroslav Rezník, Tibor Búza, Ivan Golian, Ľuboš Machaj, Daniel Živica, Peter Badač, Vladimír Seman a Peter Janků. Mená oznámili na pôde Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá počas piatkového otvárania obálok s ohlásenými kandidatúrami. Výbor dostal celkovo deväť prihlášok, jedna však nespĺňala stanovené kritériá a náležitosti uvedené vo výzve.

Okrem súčasného riaditeľa verejnoprávneho média Rezníka sa s RTVS spája aj bývalé pôsobenie Búzu a Machaja, ktorí boli v minulosti na postoch programových riaditeľov televíznej resp. rozhlasovej sekcie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Golian pôsobil ako vrcholový manažér v oblasti telekomunikácií, v súčasnosti je členom zboru poradcov predsedu vlády SR pre oblasť digitalizácie. Živica pracuje na manažérskych pozíciách v oblasti komunikačnej a marketingovej stratégie.

Pri jednej prihláške chýbali podklady

Badač je filmový producent, Janků je známy ako pesničkár, scénograf a publicista, Seman je moderátor aj autor publicistických i dokumentárnych diel.

Výboru prišla ešte jedna prihláška, avšak bez doplnenia podkladov, ktoré musia byť povinnou prílohou kandidatúry, rovnako bez kontaktných údajov, bola preto vyradená.

Predseda výboru Kristián Čekovský (OĽANO) pripomenul, že v koalícii je dohoda na verejnej voľbe generálneho riaditeľa RTVS. „Výber tak bude výrazne profesionálnejší a transparentnejší ako v minulosti,“ zdôraznil.

Žitňanská vníma pozitívne počet i profily kandidátov

Podpredsedníčka parlamentného mediálneho výboru Jana Žitňanská (Za ľudí) vníma pozitívne počet i profily kandidátov. „Sú to profesionáli, ktorých poznáme, bude to teda o kvalite ich projektov a prezentácii a som si istá, že z týchto kandidátov vyberieme naozaj toho najlepšieho,“ uviedla pre TASR.

VIDEO J. Žitňanská: Dokopy sme obdržali 9 obálok na kandidáta na šéfa RTVS

Výzvu na prihlasovanie kandidátov na post generálneho riaditeľa RTVS zverejnil Výbor Národnej rady (NR) SR pre kultúru a médiá 27. apríla. Verejné vypočutie je na programe 13. júna, samotná voľba sa v pléne parlamentu má uskutočniť v poslednej júnovej dekáde.

Mandát súčasného riaditeľa vyprší koncom júla

Na verejnom vypočutí budú kandidátom klásť otázky aj členovia odbornej komisie zriadenej výborom, v ktorej majú mať zastúpenie experti z oblasti médií, ale aj zástupcovia akademickej a kultúrnej obce, tretieho sektora, menšín i znevýhodnených skupín. Mandát súčasného riaditeľa vyprší koncom júla.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pesničkár, moderátor aj telekomunikačný manažér. Kandidáti na šéfa RTVS sú už známi!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti