eReport.sk
Alebo život skráti
Premiér Eduard Heger (OĽaNO) a vľavo Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO). Zdroj: tasr

Rezort zdravotníctva z rozhodnutia vlády nakúpil nové vakcíny: Očkovanie vám zachráni život!

Alebo život skráti. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR od 30. januára spúšťa očkovanie novými vakcínami proti ochoreniu COVID-19 od výrobcov Sanofi Pasteur, Moderna a Pfizer/BioNTech. Prihlásiť sa na očkovanie bude možné od 26. januára cez webovú stránku korona.gov.sk alebo telefonicky na callcentre Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kto bude riešiť následky?
  2. Horšie ako v stredoveku
  3. Vážne problémy po očkovaní majú aj Slováci. Odškodní ich štát?
  4. Vakcíny ako biologická zbraň?

Nové vakcíny

Ide o vakcíny VidPrevtyn Beta od spoločnosti Sanofi Pasteur a Spikevax bivalent Original/Omicron BA.4-5, ktoré sú určené pre osoby nad 18 rokov. Slúžia len ako posilňujúce dávky, ktoré možno podať jednorazovo. 

„Je možné ich podať iba osobám, ktoré už absolvovali základné očkovanie pôvodnými vakcínami proti ochoreniu COVID-19,“ zdôraznil rezort.

Zmeny

Upozornil, že vakcínu VidPrevtyn Beta je možné podať iba po predošlej dávke vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Spikevax (Moderna), JCOVDEN (Janssen), Vaxzevria (AstraZeneca) alebo Sputnik V. Vakcínu VidPrevtyn Beta nie je možné podať, ak bola ako predošlá dávka podaná vakcína Nuvaxovid (Novavax).

Očkujeme aj deti

Pre deti od päť do 11 rokov bude k dispozícii nová vakcína Comirnaty Original/Omicron BA.4-5, ktorá rovnako slúži len ako posilňujúca dávka. Pre dojčatá a deti od šesť mesiacov do štyroch rokov bude k dispozícii vakcína Comirnaty.

„Bude dostupná iba ako základná očkovacia schéma v podobe troch dávok. Druhá dávka sa odporúča aplikovať tri týždne po prvej dávke, tretia dávka minimálne osem týždňov po druhej dávke,“ priblížilo ministerstvo.

MZ SR pripomína, že očkovanie je najúčinnejším nástrojom proti ochoreniu COVID-19 a štát ho každému záujemcovi poskytuje bezplatne. „Naďalej je možné využiť aj očkovanie bez registrácie. Zoznam vakcinačných centier spolu s rozpisom sú zverejnené a pravidelne aktualizované na stránke MZ SR,“ dodal rezort.

Alebo život skráti

Už aj americká FDA potvrdila, že vakcína Pfizer spôsobuje zlú zrážanlivosť krvi a to najmä u starších pacientov alebo u ľudí, ktorí trpia kardiovaskulárnymi ochoreniami. Existuje aj žaloba voči Swissmedic, ktorá uvádza ešte závažnejšie skutočnosti. Ako sa na to pozeráte?

Ide len o malú časť velikánskeho problému. Očakáva sa omnoho širšie spektrum poškodení zdravia. Naozaj nechcem, aby sa to bolo hodnotené ako šírenie poplašnej správy, ale situácia je čoraz horšia.

Môžete byť konkrétnejší? Naozaj toto môže byť ešte horšie?

Áno, môže. „Teraz“ pozorujeme poruchy kardiovaskulárneho systému – hypertenzie, arytmie, infarkty, náhle úmrtia pri srdcovom zlyhaní. Stačí si pozrieť náhle úmrtia športovcov, pričom nárast sa odhaduje o 1700%. Poruchy zrážanie krvi, ktoré sa prejavujú trombami a následnými embóliami.

Poruchy nervového systému. Mohli by sme pokračovať, napr. možným nárastom onkologických ochorení a ich „divokého“ správania sa. Moja najhoršia obava sú poruchy a zmeny osobnosti, predčasné demencie. Ako kedysi povedal pán profesor Krčméry – uvidíme za päť rokov, „ uviedol pre náš portál nedávno uznávaný onkológ a internista MUDr. Ján Lakota, CSc.

O účinkoch vakcín si môžete prečítať aj v rozhovore s MUDr. Jurajom Mesíkom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rezort zdravotníctva z rozhodnutia vlády nakúpil nové vakcíny: Očkovanie vám zachráni život!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti