eReport.sk
Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišovú vyšetruje inšpekcia životného prostredia: Prechádzka v Tatrách ju môže vyjsť poriadne draho!

Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) rieši pohyb vicepremiérky Veroniky Remišovej (Za ľudí) na turistickom chodníku počas zimnej uzávery. K prípadu eviduje dva občianske podnety. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa SIŽP Tamara Lesná.

Ministerka investícií na sociálnej sieti vysvetlila, že 1. novembra išla po asfaltovej ceste na Popradské pleso, následne odbočila z cesty a po turistickom chodníku prešla asi 100 metrov ku kaplnke na Symbolickom cintoríne. „Ani mi nenapadlo, že práve na Sviatok všetkých svätých sa tento chodník na cintorín uzatvára, keďže v návštevnom poriadku Tatranského národného parku (TANAP) bola uzávera Symbolického cintorína tradične od 1. januára,“ poznamenala Remišová. Poriadok medzičasom prestal platiť a momentálne platí vyhláška Okresného úradu Prešov.

Veronika Remišová - vľavo ako politička, vpravo ako turistka.

Remišová sa vybrala na turistiku do Tatier – Foto: tasr,zomri

Hrozí jej vysoká pokuta

Ak by SIŽP podľa Lesnej vychádzala z výpovede Remišovej, má podozrenie, že ide o priestupok podľa zákona o ochrane prírody a krajiny, a to nedodržanie obmedzenia vyhláseného v národnom parku alebo jeho časti. Podnety na Remišovej konanie boli podľa Lesnej postúpené na príslušný Inšpektorát životného prostredia v Košiciach. Ten vykoná štátny dozor a preverí všetky okolnosti spáchania skutku vrátane preskúmania platného právneho stavu, uviedla Lesná. V prípade preukázania môže inšpekcia uložiť pokutu do výšky 6638,78 eur. „S priebehom vyšetrovania bude pani Remišová oboznámená a bude vyzvaná, aby objasnila jednotlivé body podnetov,“ priblížila Lesná.

Chce dobrovoľníčiť

Remišovú priestupok mrzí, ospravedlnila sa za neho riaditeľovi TANAP-u Jánovi Marhefkovi. „Som pripravená zaplatiť pokutu a veľmi rada pôjdem robiť nejakú dobrovoľnú prácu v TANAP-e, aby som si svoju chybu odčinila,“ uvádza. Zimná uzávera tatranských turistických chodníkov trvá od 1. novembra do 14. júna budúceho roka.

Viac z poltiiky:

  1. Eduard Heger (OĽaNO)
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová
  3. Eduard Heger (OĽaNO)
  4. Roman Mikulec (OĽaNO)
  5. Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) a hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová
  6. Politológ Roman Michelko
  7. Veronika Remišová

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišovú vyšetruje inšpekcia životného prostredia: Prechádzka v Tatrách ju môže vyjsť poriadne draho!