eReport.sk
Predseda NR SR a líder Sme rodina Boris Kollár. Foto: tasr

Ďalší Kollárov bluf na voličov? Reformu nemocníc napokon podporí, má však podmienku!

Ešte minulý týždeň predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) tvrdo kritizoval svojich vládnych kolegov za rôzne reformy, ktoré sa snažia presadiť. Voličom sľúbil, že jeho strana nepodporí ani reformu zdravotníctva. Dnes je však, zdá sa, všetko inak!

Stále si protirečí

Koaličné hnutie Sme rodina je vraj pripravené v druhom čítaní podporiť návrh zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Podmienkou však je, že MZ zapracuje do legislatívneho návrhu pripomienky a požiadavky nemocníc. Líder hnutia Sme rodina a predseda Národnej rady SR Boris Kollár to uviedol v sobotu počas pracovnej návštevy nemocnice v Zlatých Moravciach.

Kollár si sype popol na hlavu

Reforma nemocníc prešla v parlamente do druhého čítania bez hlasov hnutia Sme rodina, ktoré ju nepodporilo. „Neznamená to, že sme proti reforme, pretože je jasné, že reformu treba urobiť. Nie však v predloženej podobe,“ povedal Kollár.

Kollár si protirečí, reformu nemocníc zrejme nakoniec podporí – Foto: tasr

Podľa Kollára mení ich prístup

Podľa jeho slov sa však začína situácia postupne otáčať. „Minister zdravotníctva a úradníci ministerstva začali chodiť po regiónoch a konečne začali s nimi komunikovať. Pokiaľ sa dohodnú s regiónmi tak, aby boli ľudia spokojní, aby sa z nemocníc nestali len komunitné nemocnice, ktoré nebudú mať zazmluvnené ani výkony, aby mali garantované finančné zdroje, cez ktoré budú vedieť poskytovať zdravotnú starostlivosť, je naše hnutie pripravené v druhom čítaní reformu podporiť,“ potvrdil Kollár.

Bude vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová
  2. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  3. Ján Hrčka priniesol závažné informácie. Stalo sa tak na štvrtkovom mestskom zasadnutí. Developer, ktorý stavia Slnečnice, dlhuje samospráve Petržalky vysokú sumu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalší Kollárov bluf na voličov? Reformu nemocníc napokon podporí, má však podmienku!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre