eReport.sk
Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) a hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová
Vladimír Lengvarský a jeho hovorkyňa Zuzana Eliášová. Foto: tasr

Lengvarský o Covid automate: O jeho zmenách rozhodne konzílium odborníkov. V hre je aj lockdown!


Konzílium odborníkov, ktoré má zmeniť COVID automat, zasadá už teraz. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Poukázal na to, že dokumenty majú byť predstavené v pondelok (15.11.) a sprísnené opatrenia by mali byť schválené na utorkovej (16.11.) vláde. 

Sprísňovať chcú kontroly opatrení

Celý národ sa podľa šéfa rezortu zdravotníctva nedá prinútiť, aby niečo vykonával. Tvrdí, že musia naďalej hovoriť to, ako sa majú ľudia správať. „Kontroly budú častejšie a prísnejšie a budú spojené aj s pokutami,“ povedal Lengvarský. Tretia vlna pandémie zatiaľ nie je horšia ako druhá, poznamenal minister zdravotníctva. Poukázal na to, že dôležité je sledovať najmä stav v nemocniciach a nie počet infikovaných. V diskusii poznamenal, že aj cez víkend sa zaoberali prekladom pacientov zo zaťažených oblastí do iných. Problém vidí v nízkom percente zaočkovaných ľudí v krajine a v preťaženosti zdravotníckeho systému.

V hre sú aj lokálne lockdowny

Minister nevylúčil, že v nasledujúcom období by mohli byť prijaté lokálne lockdowny. „Dohoda s premiérom je taká, že pokiaľ bude treba prísnejšie opatrenia, tak sa príjmu,“ povedal Lengvarský.  K povinnému očkovaniu má minister rezervovaný postoj. Iné to podľa jeho slov je v prípade ozbrojených síl či kritickej infraštruktúry, kde sa je možné o povinnom očkovaní baviť. Zároveň poznamenal, že nechcú, aby sa ľudia opäť vo veľkom testovali, ale chcú dosiahnuť to, aby sa očkovali.

Lengvarský: Nová reforma zdravotníctva nemocnice neruší

V súvislosti s reformou, ktorá prešla v parlamente do druhého čítania, opäť zopakoval, že nemocnice sa nebudú rušiť. Poznamenal, že z nemocníc sa nestanú ani doliečovacie zariadenia. Funkčné oddelenia budú pracovať aj naďalej a nebudú zrušené. V prípade, že reforma bude prijatá aj v druhom čítaní, rezort zdravotníctva predstaví vláde niekoľko scenárov, ako naložiť s finančnými prostriedkami. Šéf rezortu zdravotníctva verí, že sa príjmu také rozhodnutia, ktoré budú na prospech občanom.

Bude vás zaujímať:

  1. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Roman Mikulec (OĽaNO)
  3. Vedci chystajú oslavy
  4. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  5. Žena v nákupnom centre

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarský o Covid automate: O jeho zmenách rozhodne konzílium odborníkov. V hre je aj lockdown!

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne