eReport.sk
Eduard Heger (OĽaNO)
Eduard Heger (OĽaNO). Foto: shutterstock/alexandros michailidis

Pribudol výrazný počet nových zaočkovaných Slovákov: Heger je za to vďačný!

Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) poukázal na výrazný nárast očkovaných prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v porovnaní s predchádzajúcimi dňami. Na sociálnej sieti uviedol, že v piatok (12.11.) sa dalo prvou dávkou vakcíny zaočkovať 5139 ľudí.

Poďakoval všetkým zodpovedným, ktorí sa dali zaočkovať a ako tvrdí, „myslia na ochranu nielen svojho zdravia, ale aj zdravia ostatných.“ Premiér na druhej strane poukázal na to, že v nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 2626 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. „Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 80,36 percenta,“ povedal.

Status predsedu vlády Eduarda Hegera – Foto: fb/eduardheger

Heger: Najúčinnejším prostriedkom pre boj s covidom je očkovanie

Ako doplnil, čísla jasne ukazujú, že najúčinnejším prostriedkom pre boj s týmto ochorením je očkovanie. „Zaočkovanie znižuje riziko ťažkého priebehu, hospitalizácie a znižuje aj celkové šírenie nákazy v populácii,“ dodal Heger.

Bude vás zaujímať:

  1. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Nové autobusy pre MHD spoločnosti Arriva, ktorá prevádzkuje službu počas slávnostného odovzdania v Trnave v stredu 7. júla 2021.

Prvú dávku vakcíny dostalo v piatok 5139 ľudí, spolu ju má na Slovensku 2.542.370 osôb, vyplýva z údajov Ministerstva zdravotníctva SR. Druhú dávku očkovacej látky dostalo v piatok 2383 osôb, zaočkovaných oboma dávkami vakcíny je na Slovensku 2.325.309 ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pribudol výrazný počet nových zaočkovaných Slovákov: Heger je za to vďačný!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre