eReport.sk
Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu
Šéfka strany Za ľudí a vicepremiérka vlády SR Veronika Remišová. Foto: tasr

Remišová s jasnými prioritami: Ubránenie Ukrajiny je životným záujmom Slovenska!

Opozičné strany dnes vo veľkom kritizujú vládu Eduarda Hegera (OĽANO) za to, že namiesto vyzývania na mier sa sústredia na zásobenie Ukrajiny zbraňami a zbraňovými systémami. Najnovšie nepriamou cestou posiela krajina na Ukrajinu húfnice Zuzana. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová si naopak myslí, že k bezpečnosti vedie dobre vybavená armáda a spolupráca v rámci NATO.

„Bezpečnosť a suverenitu nám zabezpečí iba dobre vybavená armáda a spolupráca so spojencami, aby si na nás nikto netrúfol. Navyše bez bezpečnosti nie je ani prosperita, ani dobré pracovné miesta,“ uviedla Remišová v článku pre Postoj.

Stojí nám obrana Ukrajiny za jadrovú vojnu?

Obranu Ukrajiny pri tom dokonca ministerka povyšuje až na vysoký životný záujem. „V skutočnosti je životným záujmom Slovenska, aby sa Ukrajina ubránila. Ruské tanky na slovenských hraniciach by boli pre Slovensko katastrofou z ľudského aj ekonomického pohľadu. Na východ sa nám podarilo získať viacero veľkých investícií, okrem iného novú automobilku, no kto by už len investoval miliardy eur do nových závodov pár desiatok kilometrov od ruských vojenských základní v situácii, keď ruský režim požiera stále ďalšie a ďalšie územia iných krajín?,“ pýta sa.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Český premiér Petr Fiala
 2. Matovič trpí spasiteľským komplexom
 3. Matovič sa nenechá zastrašiť!
 4. Minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík.
 5. Boris Kollár (Sme rodina).
 6. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková a pakistanský minister zahraničných vecí Bilavál Bhutto Zardárí .
 7. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 8. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
 9. Taraba opäť pomohol vláde!
 10. Fico, Smer, Poltár
 11. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
 12. Na snímke v popredí Boris Kollár, predseda Sme rodina.
 13. Demonštrácia v Bratislave, odborári
 14. Očkovacia lotéria zachraňovala životy
 15. Je aj návrh zákona hoax?
 16. Demokratické hodnoty sa zase prejavili?
 17. Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu

Ceny ropy sú vraj nižšie ako pred vojnou

Remišová si zároveň stojí za tým, že ropa je dnes lacnejšia ako pred vojnou. To je síce pravdivé tvrdenie, avšak iba na trhu s ropou, nie na trhu s hotovými pohonnými hmotami, na ktorom sú účastní občania SR. Jej tvrdenia preto pre motoristov môžu znieť veľmi provokačne. Ruský plyn je podľa nej naviac „drahší ako plyn, ktorý dovážame z iných krajín,“ čo je taktiež pre mnohých len ťažko uveriteľné.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová s jasnými prioritami: Ubránenie Ukrajiny je životným záujmom Slovenska!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti