eReport.sk
Veronika Remišova (Za ľudí).
Veronika Remišova (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová prišla o ďalšieho blízkeho človeka: Nie on požiadal o uvoľnenie, to ja som ho odvolala!

Rezignáciou štátneho tajomníka Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Mareka Antala sa bude šéfka rezortu Veronika Remišová (obaja Za ľudí) zaoberať po návrate zo zahraničnej cesty. Uviedlo to tlačové oddelenie rezortu. Ministerku tak opustili obaja najbližší ľudia, ktorých si po voľbách so sebou zobrala. Antalovi prekáža miešanie politiky a odbornej práce, uvádza portál Hospodárskych novín.

Informáciu, že Antal sa rozhodol skončiť vo svojej funkcii, priniesli ako prvé práve Hospodárske noviny (HN). „Včera som požiadal o uvoľnenie z funkcie štátneho tajomníka,“ uviedol Antal pre HN s tým, že k jeho odvolaniu na vláde by mohlo dôjsť už budúci týždeň.

Marek Antal. Remišová cez svoje ministerstvo odkázala, že s ním bola dlhodobo nespokojná. Zvláštne, keďže Antal predtým pôsobil ako Remišovej poradca. – Foto: tasr

„Mrzí ma, že pán Antal končí. Dôvody bližšie nepoznám, verím, že sa o tom ešte budeme rozprávať a ak by svoje rozhodnutie prehodnotil, určite to bude dobré pre stranu a aj pre ministerstvo,“ uviedol pre HN situáciu podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga.

Remišovej rezort však potvrdil, že ministerka s Antalovou prácou na poste štátneho tajomníka nebola spokojná už dlhodobo. „Poslednou kvapkou však bol IT projekt mobilné ID, ktorý nebol dobre pripravený a kritizovala ho aj IT komunita. Aj preto sa ministerka minulý týždeň rozhodla odvolať pána Antala z orgánov štátnej firmy Slovensko IT,“ uviedlo ministerstvo v reakcii.

Rezort zdôraznil, že Remišovej prioritou na čele ministerstva je dobrá spolupráca s IT komunitou a absolútne bezkorupčné prostredie, bez akýchkoľvek konfliktov záujmov.

Remišová sa čoraz viac izoluje od kolegov v strane:

  1. Veronika Remišová
  2. Vládna garnitúra sa nevzdáva
  3. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  4. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  5. Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová.

Na konci marca z postu štátneho tajomníka Remišovej rezortu odišiel Vladimír Ledecký (Za ľudí).„Do politiky som vstúpil s ambíciou pomôcť regiónom, ktorých rozvoj bol u politikov roky na vedľajšej koľaji. Do politiky som vstúpil s cieľom riešiť problémy vylúčených komunít, pred ktorými kompetentní zatvárali oči,“ uviedol Ledecký. „Pre moje názory, postoje a dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti som však nenašiel vo vedení ministerstva pochopenie, preto som po ročnom úsilí požiadal pani ministerku o uvoľnenie z pozície štátneho tajomníka,“ vysvetlil vtedy Ledecký svoj krok.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová prišla o ďalšieho blízkeho človeka: Nie on požiadal o uvoľnenie, to ja som ho odvolala!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti