eReport.sk
Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová.
Šéfka Za ľudí Veronika Remišová. Foto: tasr

Tlaky na Remišovú sa stupňujú. Vlastní ju obviňujú z klamstiev. Čo na to šéfka Za ľudí?

Predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová nechce komunikáciu v strane komentovať cez médiá, chce sa osobne rozprávať so straníkmi. V reakcii na kritiku jej mailu členom strany o aktuálnej situácii uviedla, že prostredníctvom emailu komunikuje so straníkmi pravidelne a stojí za všetkým, čo im napísala.

“Naša strana má viac ako 680 členov a, samozrejme, niekto môže mať aj iný názor. Strana počas krízy požadovala tri veci – výmenu na poste ministra zdravotníctva, výmenu na poste predsedu vlády a zachovanie štvorkoalície,” reagovala Remišová.

Remišová tvrdí, že má zásluhy

V súvislosti s vládnou krízou dodala, že OĽANO malo ako podmienku odchod Márie Kolíkovej a Juraja Šeligu zo svojich funkcií, no strane sa podarilo pozície udržať vďaka rokovaniam. Aj o tom sa chce rozprávať s členmi strany.

Vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová (uprostred), ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (vľavo) a Juraj Šeliga (všetci Za Ľudí) ešte ako podpredseda parlamentu počas brífingu s novinármi po skončení rokovania koaličnej rady 3. marca 2021 v Bratislave. – Foto: tasr

Remišová nevidí dôvod tieto veci rozoberať v médiách. “Pretože to strane iba škodí a zaťažuje občanov. Politici sú platení za to, aby sa venovali problémom ľudí a nie, aby ľudia museli neustále riešiť problémy politikov v médiách,” uzavrela.

Viacerí členovia strany Za ľudí v piatok kritizovali mail Remišovej o aktuálnej situácii v strane. V ňom má informovať o situácii počas vládnej krízy, ale aj o osobných ambíciách ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí). Niektorí členovia strany s týmto postupom predsedníčky spokojní nie sú a hovoria o nepravdách, najmä v súvislosti so snahou o zachovanie štvorkoalície.

Ledecký: Ak sa jej nedarí zjednocovať, strana má problém

Napríklad člen predsedníctva Za ľudí Vladimír Ledecký považuje výmenu lídra za potrebnú. Ak táto nenastane, nevylučuje ďalšie štiepenie a rozkol v strane. Podčiarkol potrebu vypočuť si aj názor členov.

Ledecký považuje za legitíme pýtať sa na ďalšie fungovanie strany “najmä v situácii, kedy sa stupňuje nespokojnosť v členskej základni”. Členovia užšieho vedenia strany podľa jeho slov tiež čelia tlaku regiónov, či rozhodnutia predsedníčky majú ich podporu. Hovorí, že Za ľudí nie je stranou jedného výrazného lídra. “Ak sa nedarí predsedníčke tím zjednocovať, strana má problém, čomu nasvedčujú aj aktuálne preferencie strany,” uviedol s tým, že “nejasné a rozpačité” vyjadrenia predsedníčky v krízových situáciách tomu nepomáhajú.

Vladimír Ledecký iba donedávna robil Remišovej štátneho tajomníka na jej ministerstve. Napokon sa sám na vysokú štátnu funkciu rezignoval. – Foto: tasr

Za dôležité označil zvolať snem a vypočuť si názory členov. Ak sa nestotožnia s prácou predsedníčky, prirodzeným krokom bude podľa neho výmena lídra. “Zo strany odchádzajú ľudia, ktorí pre mnohých boli garanciou odbornosti a skúseností. Naopak, stranu verejne v médiách prezentujú ľudia, o ktorých sme doteraz nič nepočuli a v strane sa začali pohybovať len nedávno. Toto považujem za problém,” podotkol. Dodal, že v strane vidí viacero možných kandidátov na predsednícky post, mená nekonkretizoval.

Kolíková by mimoriadny snem chcela

Kolíková a ďalší členovia strany vo štvrtok uviedli, že sú za zvolanie mimoriadneho snemu strany, na ktorom by sa volilo nové vedenie. Kolíková nateraz označila otázku o svojej možnej kandidatúre na šéfku strany za predčasnú. Remišová reagovala tým, že takéto konflikty nepomáhajú strane a návrh uznesenia na zvolanie mimoriadneho snemu na predsedníctve strany nebol prednesený.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tlaky na Remišovú sa stupňujú. Vlastní ju obviňujú z klamstiev. Čo na to šéfka Za ľudí?

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti