eReport.sk
Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová dostala ďalšie kopačky: Prišla o svojho štátneho tajomníka, nenašiel u nej pochopenie!

Štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Vladimír Ledecký (Za ľudí) odchádza z funkcie. Dôvodom jeho rezignácie je to, že sa mu nepodarilo presadiť svoje zámery na pomoc vylúčeným komunitám. Ledecký to v stredu oznámil na sociálnej sieti. Obec Spišský Hrhov, kde Ledecký dlhé roky pôsobil ako starosta, dávali za príklad práce s marginalizovanými skupinami.

“Do politiky som vstúpil s ambíciou pomôcť regiónom, ktorých rozvoj bol u politikov roky na vedľajšej koľaji. Do politiky som vstúpil s cieľom riešiť problémy vylúčených komunít, pred ktorými kompetentní zatvárali oči,” uviedol Ledecký.

Vladimír Ledecký (Za ľudí)

Ledecký tvrdí, že nenašiel vo vedení ministerstva, ktorému šéfuje Remišová, pochopenie. – Foto: tasr

“Pre moje názory, postoje a dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti som však nenašiel vo vedení ministerstva pochopenie, preto som po ročnom úsilí požiadal pani ministerku o uvoľnenie z pozície štátneho tajomníka,” dodal.

Z ministerstva odchádza, svoju stranu chváli

Ledecký, ktorý bude pokračovať v politike ako poslanec Národnej rady SR a člen poslaneckého klubu Za ľudí, zdôraznil, že táto strana má regionálne štruktúry, ktoré dokážu jej vedeniu často nastaviť správne zrkadlo. Prinášajú podľa neho pohľad z reality, riešenia na konkrétne problémy regiónov, “na ktoré politici z Bratislavy často na druhý koniec Slovenska nedovidia”.

Zdroj: fb/vladoledecky

Odchod Ledeckého okomentovala ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí). Odchádzajúci štátny tajomník je podľa nej mimoriadne kreatívny človek, ktorého skúsenosti nielen z oblasti regionálneho rozvoja si veľmi váži.

Nie všetko sa dá realizovať ideálne, odkazuje Remišová

“Pri práci na ministerstve sa aj ťažko zmierujem s úradníckou rutinou, v rámci ktorej sa niektoré veci nedajú vždy realizovať ideálne. Často musíme zladiť protichodné požiadavky a rôzne obmedzenia. Vladimírovi Ledeckému sa chcem poďakovať za všetko, čo sme spoločne za rok na ministerstve dokázali, a teším sa na ďalšiu spoluprácu,” uviedla Remišová, ktorú už skôr opustili  jej dvaja poslanci, Tomáš Valášek a Miroslav Kollár, ktorí však na rozdiel od Ledeckého, vystúpili z poslaneckého klubu Za ľudí. Ledecký však v strane nateraz ostáva.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport