eReport.sk
Zuzana Čaputová počas novoročného prijatia predstaviteľov cirkví v Prezidentskom paláci v Bratislave 21. januára 2022.
Zuzana Čaputová počas novoročného prijatia predstaviteľov cirkví v Prezidentskom paláci. Foto: tasr

Belousovová sa obáva o duševné zdravie Čaputovej: Včera podporila dohodu s USA a TOTO dala dnes!

Bývalá podpredsedníčka parlamentu Anna Belousovová v piatok otvorene priznala, že už úplne prestáva rozumieť krokom prezidentky Zuzany Čaputovej. Dokonca zašla vo svojich úvahách ešte ďalej. O hlavu štátu si vraj robí starosti – a to v súvislosti s duševným zdravím Čaputovej. Aký dôvod má Belousovová na to, aby sa zdôverila s takýmto vážnym vyhlásením bezprostredne sa týkajúcim práve najvyššej ústavnej činiteľky Slovenskej republiky? Vysvetlenie podala bývalá národniarka v stručnom statuse.

Belousovová pozorne sleduje politickú kariéru hlavy štátu a v podstate žiadne vyhlásenie Čaputovej väčšinou nenechá bez vlastného komentára. Inak tomu nebolo ani tentokrát, keď sa prezidentka občanom Slovenska prihovorila po stretnutí s predstaviteľmi cirkví, ktorých práve v piatok prijala v prezidentskom paláci.

V hodnotách skúsme byť jednotní, vyzvala Čaputová

„Myslím, že by pomohlo, keby sme našu spoločnosť zjednodušene nevnímali iba v dvoch extrémnych polaritách ľudí, ktorí chcú spolu iba bojovať, pretože medzi nimi je veľká skupina, ktorí hľadajú, ktorí chcú počúvať,“ vyhlásila Čaputová, pričom vo vyhlásení zdôraznila význam súdržnosti pri zdolávaní kríz.   

Hlava štátu vyzvala ľudí pôsobiacich vo verejnom priestore, aby sa pokúsili byť jednotní v hodnotách, ktoré sa snažia žiť a reprezentovať, aj pri zachovaní pestrosti názorov. „O názoroch sa dá diskutovať, v hodnotách skúsme byť jednotní.“ Piatková diskusia so zástupcami rôznych náboženstiev podľa prezidentky symbolicky jednotu reprezentovala.

VIDEO Prezidentka diskutovala so zástupcami cirkví o zmierňovaní napätia v spoločnosti

Zdroj: tasr

Belousovovej sa však slová prezidentky o jednote a zmierňovaní napätia v spoločnosti akosi nepozdávajú. Bývalej vládnej političke sa piatkové vyjadrenie hlavy štátu ani trochu nezdá. Tvrdí, že len deň predtým (teda vo štvrtok 20,1.), keď Čaputová verejne podporila obrannú dohodu s USA bez toho, aby ju dala posúdiť na Ústavný súd SR, spoločnosť takto ani len v náznakoch nezjednocovala. Situácia po jej súhlase so zmluvou s USA sa Belousovovej vôbec nejavila tak, že každý v tomto prezidentke vyjadril súhlas či dokonca uznanie. Ak teda nepočítame pochvalné slová vládnych politikov, či časti médií.

A tu sa dostávame k tomu, prečo si Belousovová robí o hlavu štátu starosti. „Začínam mať obavy o duševné zdravie prezidentky. Včera schválila dohodu, ktorá rozdeľuje Slovensko a dnes s predstaviteľmi cirkví vyzýva k zmierňovaniu napätia a k zjednoteniu spoločnosti,“ dala národu na známosť Anna Belousovová.

Zdroj: fb/anna.belousovova

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Anna Belousovová
  2. Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Zdroj: eReport/tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová sa obáva o duševné zdravie Čaputovej: Včera podporila dohodu s USA a TOTO dala dnes!

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti