Výročie nežnej revolúcie si pripomenul snáď každý jeden politik. Spravila tak aj vicepremiérka Veronika Remišová, ktorá na sociálnej sieti pripomenula, že nás revolúcia zbavila kultúry strachu a najdôležitejšou úlohou pre nás je uniesť novonadobudnutú slobodu.
„Totalitná vláda komunistov, ktorá trvala viac ako 40 rokov vytvorila systém inštitucionalizovaného strachu,“ pripomenula Remišová. Práve tieto slová neboli pochuti niektorým fanúšikom, ktorí ministerke vyčítali, že sa dnes cítia podobne.
Narážali tak zrejme na systém protipandemických opatrení, ktorý sa začína sprísňovať. „Opatrenia u nás a kontrola ich dodržiavania sú u nás veľmi mierne, to je aj chyba, preto sa nedodržiava napríklad kontrola v prevádzkach tak ako napríklad v Rakúsku. Pandémiu si nikto z nás nevybral, už teraz sú nemocnice na hrane zvládnuteľného. Bez opatrení by už boli dávno za ňou,“ tvrdí vicepremiérka s tým, že všade je to podobné.
„Rovnaké problémy má celá Európa, aj oveľa bohatšie krajiny, takže nesedí ani argument, že by sa to dalo robiť inak, liečiť nie obmedzovať. Určite sa dá robiť veľa vecí lepšie, ale nejaké zázračné riešenie nemajú nikde. Obmedzenia majú v demokratických krajinách aj v nedemokratických, pretože iná cesta nie je,“ myslí si šéfka Za ľudí. Keď jej ľudia vyčítali, prečo vláda tlačí na očkovanie, vicepremiérka dala zdôvodnenie.
Čítajte viac:
„Ľudia zomierajú v celej Európe, aj v bohatších krajinách s výrazne lepším zdravotníctvom. Ako tak fungujúce lieky začínajú prichádzať, ale je ich málo, stoja až 1 500 eur na pacienta (vakcína 20) a do konca roka sú iba ako infúzie. Treba ich podať na začiatku choroby, keď sa ešte nevie, kto bude mať ľahší priebeh a kto nie. Pri 8 000 pozitívnych denne je to komplikované podávanie infúzii tisícom ľudí, s nákladmi aj 10 miliónov eur denne. Očkovanie je jednoznačne lepšia možnosť,“ tvrdí Remišová.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Remišová o opatreniach: U nás sú veľmi mierne a je chybou, že sa nekontrolujú ako v Rakúsku