eReport.sk
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková, foto:tasr

Manažér Hlasu Šutaj Eštok: Kolíková porušila zákon, lobovala za Lipšica na disciplinárnom senáte!

Podľa generálneho manažéra opozičnej strany Hlas-SD ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) lobovala na disciplinárnom senáte za špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Ak by sa slová Šutaja Eštoka ukázali ako pravdivé, ministerka by mala čo vysvetľovať, keďže situácia, kedy sa politička zastáva konkrétne osoby z prostredia orgánov činných v trestnom konaní je prinajmenšom neobvyklá. Podľa opozičného politika by naviac z jej strany išlo o porušenie zákona. Lipšica rieši disciplinárny senát za to, že mal vo svojej práci podľa generálneho prokurátora Maroša Žilinku postupovať v rozpore s princípom zdržanlivosti a s internými normami prokuratúry.

„Kolíková obchádza zákon a chráni Lipšica. Zákon podľa vnímania súčasnej vlády je len prostriedok ako ochrániť samých seba pred zodpovednosťou a zlikvidovať opozíciu. Som skutočne zvedavý ako pani ministerka vysvetlí, za čo včera lobovala u predsedníčky disciplinárneho senátu JUDr. Filovej, ktorej senát zajtra o 13.00 hod. rozhodne vo veci disciplinárneho previnenia špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica,“ tvrdí Šutaj Eštok.

Kolíková si vraj nezávislé a nestranné súdnictvo vysvetľuje po svojom

Generálny manažér Hlasu a bývalá pravá ruka expremiéra Petra Pellegriniho si taktiež myslí, že Kolíková svojimi krokmi ohrozuje nezávislosť súdnej moci: „Presne teraz sa ukazuje, že slová ministerky Kolíkovej o nezávislom a nestrannom súdnictve si vysvetľuje po svojom. V jej svete je zrejme vplývanie na sudcov v poriadku pokiaľ sa jedná o ochranu jej ľudí.“

Foto: fb/sutajestok

Jediným cieľom údajnej Kolíkovej snahy má byť pri tom ochrana Lipšica. „Nepochybujem o tom, že jej včerajšia návšteva prinesie ´svoje ovocie´ a verdikt Najvyššieho správneho súdu SR bude znieť tak, že hviezda mediálneho priestoru a Matovičov chránenec Daniel Lipšic sa svojimi verejnými vystúpeniami k prípadom, ktoré nedozoruje nedopustil žiadneho disciplinárneho previnenia. Veď predsa Lipšic môže všetko. Vyšetrovať sám seba pri podozrení z tunelovania, podvodom sa dostať k previerke, ale aj komentovať prípady pri ktorý má byť nestranný,“ uzavrel Šutaj Eštok.

Redakcia eReport nemusí súhlasiť s názormi politikov a iných osôb, ktorých stanoviská uverejňuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Manažér Hlasu Šutaj Eštok: Kolíková porušila zákon, lobovala za Lipšica na disciplinárnom senáte!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti