eReport.sk
tréner SR Craig Ramsay, foto:tasr

Ramsay pred olympijskou kvalifikáciou: Neriešme súperov, dôležité je, ako budeme hrať my!

Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bieloruska si nebudú môcť zverenci trénera Craiga Ramsayho dovoliť žiadne zaváhanie.

Najvyššie postavený tím v rebríčku

Slováci sú ako rebríčkovo najvyššie postavený tím a domáce mužstvo favoriti turnaja, nevýhodou je, že celé mužstvo sa stretlo prvýkrát až na nedeľnom zraze a narozdiel od súperov pred štartom podujatia neodohrá ani jeden prípravný zápas. „Áno, radi by sme hrali nejaké prípravné stretnutia, ale situácia je taká, aká je. Je to unikátna situácia a my musíme hráčov pripraviť najlepšie, ako vieme, dať im informácie o súperoch. Nominovaní hokejisti poznajú herný systém z predchádzajúcich reprezentačných akcií a každý hráč má zodpovednosť, aby v danej chvíli podal svoj najlepší výkon. Sme nadšení, že môžeme hrať takéto zápasy, dôležitá bude mentálna stránka, aby boli hráči pripravení na súboje psychicky a tešili sa na zápasy. Potom nebudeme mať problémy,” povedal Ramsay počas pondelkového online video callu s médiami.

Kvalifikácia s outsidermi

Slováci odštartujú svoje účinkovanie na kvalifikačnom turnaji vo štvrtok o 19.15 h súbojom s Rakúskom, o deň neskôr ich čakajú v rovnakom čase Poliaci. Všeobecne sa za najťažšieho súpera v boji o jedinú olympijskú miestenku považujú Bielorusi, s ktorými sa stretnú na záver bratislavských bojov v nedeľu o 17.30. Slovenskí reprezentanti ich na tohtoročných MS v Rige dokázali v základnej skupine zdolať 5:2, keď ťažili z výborného úvodu – prvú tretinu vyhrali 3:0.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Funkcionári FIFA a UEFA počas zápasu EURA
  2. Slovan to bude mať v odvete náročné

Najdôležitejšie je hrať ako tím

„Viac ako na súperov sa budeme zameriavať na našu hru. Najdôležitejšie je, ako budeme hrať my ako tím. Samozrejme, na videu si zanalyzujeme hru našich súperov. Áno, Bielorusi vyzerajú byť papierovo najsilnejší súper a musíme sa na nich zodpovedne pripraviť, ale my sa nemôžeme pozerať ďaleko dopredu. Treba sa dobre pripraviť na prvý zápas a úvodné buly, bez ohľadu na to, na koho narazíme. Netreba nič podceniť, akonáhle začnete myslieť v hlave, že by to mohol byť ľahký zápas a že nemusíte ísť naplno, tak ste okamžite v problémoch,” tvrdí kouč.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Šport