eReport.sk
Foto: tasr

Slováci v Tokiu obhajujú päť prvenstiev, Riapoš: Dobre vyskladaný tím

Slovensko bude na paralympijských hrách v Tokiu reprezentovať 27 športovcov, o dvoch menej ako pred piatimi rokmi v Riu de Janeiru. Skromnejšia výprava sa pokúsi napodobniť úspech z Brazílie, odkiaľ si priviezla 11 medailí, z toho päť zlatých.

V Riu bol ťahúňom paracyklista Jozef Metelka, ktorý vybojoval prvenstvo na dráhe i na ceste v časovke. Na zlaté double dosiahla aj parastrelkyňa Veronika Vadovičová, keď zvíťazila vo vzduchovej puške v stoji aj v ľahu. „Sama som zvedavá, ako mi to pôjde. V Japonsku som ešte nesúťažila a posledné preteky som absolvovala ešte v novembri 2019,” pripomenula Vadovičová pre oficiálnu stránku Slovenského paralympijského výboru (SPV).

S celkovou bilanciou troch zlatých, jednej striebornej a jednej bronzovej je našou druhou najúspešnejšou paralympioničkou z letnej edície hier. Lepší je len súčasný predseda SPV Ján Riapoš s bilancou 4–1–0. V Riu de Janeiro však na medailu nedosiahol. Riapoš oslávi v septembri už 52 rokov, v slovenskej výprave bude po cyklistke Anne Oroszovej druhým najstarším členom.

Napriek tomu iné než medailové sny nemá. „Ako štvornásobný zlatý medailista musím mať tie najvyššie ciele. Nepoznám športovca, ktorý by ich nemal,” povedal Riapoš, ktorého čaká rekordný siedmy štart na PH.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti