eReport.sk
Raketový útok
Hustý dym stúpa k oblohe po raketovom útoku ruskej armády na výškovú obytnú budovu, foto:tasr/afp

Raketový útok ruských jednotiek zasiahol obytnú budovu: Hlásia niekoľko obetí!

Raketový útok ruských jednotiek zasiahol obytnú budovu. Najmenej päť mŕtvych a 27 zranených si vyžiadal sobotňajší útok ruských okupačných síl na obytnú budovu vo východoukrajinskom meste Dnipro. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP. Informáciu potvrdili miestni predstavitelia, zatiaľ čo ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj túto udalosť odsúdil ako ruský „teror“.

Raketový útok ruských jednotiek zasiahol obytnú budovu

„Je tu už päť mŕtvych,“ uviedol na komunikačnej platforme Telegram gubernátor Dnepropetrovskej oblasti Valentyn Rezničenko, ktorý tam zároveň zverejnil fotografiu inkriminovaného obytného bloku, z ktorého zostali iba trosky. „Ďalších 27 ľudí bolo zranených, medzi nimi je šesť detí. Všetci sú v nemocnici,“ dodal Rezničenko.

Päť obeti

Úder zasiahol vchod do tejto deväťposchodovej budovy, pričom niekoľko poschodí sa zmenilo na tlejúce trosky. „Večná pamiatka všetkým, ktorým ruský teror vzal život! Svet musí zastaviť toto zlo. Odstraňovanie trosiek v Dnipre pokračuje. Bojujeme o každého človeka, o každý život,“ reagoval na sociálnych sieťach Zelenskyj.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nezávislosť netreba?
  2. Nie je vojnou USA s Ruskom
  3. Zelenský predostrel svoje požiadavky
  4. Obdivovanie Banderu
  5. Ukrajinskí vojaci počas bojov medzi ukrajinskou a ruskou armádou o mesto Soledar.
  6. Britský premiér Rishi Sunak.

Raketový útok ruských jednotiek. Ukrajinci v sobotu oslavovali „Starý Nový rok“, obľúbený sviatok, v predvečer ktorého sa deti tradične obdarúvajú sladkosťami, vysvetľuje AFP. „Sviatočná sobota – a pokračovanie (ruského) teroru. Zatiaľ čo sa ukrajinské deti tešia zo sladkostí, ktoré včera dostali, Rusko útočí na obytné budovy,“ uviedla prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenská.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raketový útok ruských jednotiek zasiahol obytnú budovu: Hlásia niekoľko obetí!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti