eReport.sk
ritský premiér Boris Johnson (druhý zľava) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kráčajú počas stretnutia centrom Kyjeva v sobotu 9. apríla 2022.
Britský premiér Boris Johnson (druhý zľava) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kráčajú počas stretnutia centrom Kyjeva v sobotu 9. apríla 2022. Foto: tasr/ap

Zelenskyj hovoril s Johnsonom: Britského premiéra žiada o bezpečnostné záruky pre Ukrajinu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a britský premiér Boris Johnson v sobotu v telefonickom rozhovore hovorili o posilnení obrannej podpory a práci na bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu, ako aj o dodávkach paliva a odblokovaní ukrajinských prístavov.

Ako informovala britská televízna stanica Sky News, Zelenskyj vo svojej správe na platforme Twitter na margo telefonátu s Johnsonom zdôraznil: „Musíme spolupracovať, aby sme zabránili potravinovej kríze a odblokovali prístavy.“

Zelenskyj telefonoval i s Draghim

Zelenskyj v piatok absolvoval telefonát s talianskym premiérom Mariom Draghim. Ich rozhovor sa týkal najmä snáh o uvoľnenie blokády vývozu pšenice z Ukrajiny s cieľom riešiť potravinovú krízu, ktorá ohrozuje najchudobnejšie krajiny sveta.

Rusko blokuje prístavy

Ruská blokáda ukrajinských prístavov zabránila dodávkam obilia, ktorého sú obe krajiny významnými vývozcami, dodala TV stanica Sky News. Kremeľ obvinil Ukrajinu, že tieto prístavy zamínovala. Ukrajina označila ruský postoj za „vydieranie“.

Bude vás zaujímať:

Zelenskyj informoval, že Ruská federácia sa snaží narušiť aj vývoz ukrajinského obilia alternatívnymi cestami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj hovoril s Johnsonom: Britského premiéra žiada o bezpečnostné záruky pre Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti