eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin, foto:tasr/ap

Putin varuje pred vážnymi následkami: V Európe by si mali byť vedomí toho, s čím sa zahrávajú


Ruský prezident Vladimir Putin v utorok varoval, že ak západné štáty dajú Ukrajine súhlas na použitie svojich zbraní na útoky na ruskom území, bude to mať vážne následky.

,,Táto neustála eskalácia môže viesť k vážnym následkom,“ povedal Putin, citovaný agentúrou AFP, počas návštevy Uzbekistanu. ,,V Európe, najmä v malých štátoch, by si mali byť vedomí toho, s čím sa zahrávajú. Mali by na to pamätať, ako krajiny s malými, husto osídlenými územiami… Mali by to mať na pamäti skôr, ako budú hovoriť o údere voči Rusku.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zahraničie si Žilinku váži
  2. Francúzsky prezident Emmanuel Macron (vľavo) drží Medzinárodnú cenu Vestfálskeho mieru, ktorú mu udelil nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier
  3. ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)

Kritizoval západných novinárov

Putin okrem toho kritizoval západných novinárov, že neinformujú o ostreľovaní ruského pohraničného mesta Belgorod a ďalších priľahlých území. ,,Každý hovorí len o tom, že Rusko otvorilo nový front a útočí na Charkov, ale ani slovo o tom, čo to spôsobilo,“ upozornil Putin, pričom dodal, že Ukrajina si túto situáciu „spôsobila sama“ a „žne plody svojej kreativity“.

Ruský prezident varoval, že „to isté sa môže stať, ak sa použijú vysoko presné zbrane dlhého doletu“. Putin to uviedol v odpovedi na otázku novinára na margo diskusie o návrhu, aby ukrajinské ozbrojené sily mohli použiť západné zbrane dlhého doletu na zasiahnutie ruského územia.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin varuje pred vážnymi následkami: V Európe by si mali byť vedomí toho, s čím sa zahrávajú

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: