eReport.sk
Izraelský premiér s delegáciou, foto:tasr/afp

Izrael ostro krtiizuje španielskeho premiéra: Má sa podieľať na podnecovaní ku vraždeniu Židov!


Izraelský minister zahraničných vecí Jisrael Kac v utorok uviedol, že španielsky premiér Pedro Sánchez je spoločník pri podnecovaní ku genocíde Židov. Španielsko v utorok oficiálne uzná palestínsky štát.

Izrael ostro krtiizuje španielskeho premiéra

Kac na sociálnej sieti X uviedol, že iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí, vodca palestínskeho hnutia Hamas Jahjá Sinwár a španielska vicepremiérka Yolanda Díazová žiadajú, aby štát Izrael zmizol a bol založený teroristický islamský palestínsky štát od rieky až k moru.

Podnecovanie k vraždeniu?

Podľa Kaca sa Sánchez na podnecovaní k vraždeniu Židov a vojnovým zločinom podieľa tým, že oznámil uznanie palestínskeho štátu a neodvolal Díazovú z funkcie.

Rozhodli sa uznať palestínsky štát

Španielsko, Írsko a Nórsko minulý týždeň oznámili rozhodnutie uznať palestínsky štát. Díazová, ktorá je na čele ľavicového hnutia Sumar, to privítala. Vo videu zverejnenom v piatok použila aj sporné heslo „Palestína bude slobodná od rieky až po more“, ktoré zaznieva na propalestínskych demonštráciách.

Mohlo by vás zaujímať:

Kac v piatok oznámil, že španielske veľvyslanectvo v Tel Avive i španielsky generálny konzulát vo Východnom Jeruzaleme budú mať na základe odvetných opatrení v budúcnosti zakázané poskytovať svoje služby Palestínčanom pochádzajúcim z územia okupovaného Západného brehu Jordánu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izrael ostro krtiizuje španielskeho premiéra: Má sa podieľať na podnecovaní ku vraždeniu Židov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: