eReport.sk
ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)
ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) zdroj: fb

Nová Národná nemocnica má stáť v Ružinove: Detská nemocnica na Rázsochách


Nová Národná nemocnica má stáť v bratislavskom Ružinove. Detská nemocnica sa má postaviť na Rázsochách. Vyplýva to z projektu, ktorý ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) predstavila na utorkovom stretnutí s poslancami Národnej rady (NR) SR, zástupcami mesta i odbornou verejnosťou.

Potvrdili to viacerí jeho účastníci. Ministerka zdravotníctva SR bude bližšie informovať širokú aj odbornú verejnosť po prerokovaní a schválení materiálu na vláde, informoval o tom hovorca Ministerstva zdravotníctva SR Andrej Wallner.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zahraničie si Žilinku váži
  2. Francúzsky prezident Emmanuel Macron (vľavo) drží Medzinárodnú cenu Vestfálskeho mieru, ktorú mu udelil nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier
  3. Polícia potrebuje pomoc:

Projekt má ministerka zdravotníctva predkladať 29. 5. na vláde SR

,,Bolo nám prezentované, že stavba Národnej nemocnice v Ružinove – teda dostavba, rekonštrukcia starej budovy – len schvaľovacie procesy by trvali štyri roky v tom optimistickom scenári,“ uviedol šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský. Zároveň na dostavbu nemocnice bude potrebné zbúrať zimný štadión v Ružinove.

,,Musí štát, Ministerstvo zdravotníctva SR, ponúknuť mestu nové pozemky a postaviť nový zimný štadión,“ doplnil s tým, že by odhadovane vyšiel na 25 až 30 miliónov eur.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nová Národná nemocnica má stáť v Ružinove: Detská nemocnica na Rázsochách

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: