eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin uviedol v piatok v príhovore na kultúrnom fóre v Petrohrade, že Rusko si necháva otvorené "okno" do Európy napriek "ťažkým časom".
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin: Obyvatelia okupovaných ukrajinských oblastí chcú byť súčasťou Ruska

Ruský prezident Vladimir Putin v noci na sobotu uviedol, že obyvatelia Ruskom okupovaných ukrajinských oblastí v nedávnych regionálnych voľbách vyjadrili túžbu byť súčasťou Ruska. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry Reuters.

„Rovnako ako pred rokom v historických referendách ľudia opäť vyjadrili a potvrdili svoju vôľu byť s Ruskom. A podporili svojich krajanov, ktorí svojou prácou a skutočnými činmi dokázali, že sú hodní dôvery ľudí,“ povedal Putin. Uviedol to vo videoodkaze zverejnenom krátko po polnoci na výročie nezákonnej ruskej anexie štyroch ukrajinských oblastí.         

Mohlo by vás zaujímať:

  1. voľby prieskum
  2. Polícia, logo

Putin: Invázia ľudí zachránila

Šéf Kremľa zopakoval svoj postoj, že ruská invázia na Ukrajinu zachránila ľudí pred nacionalistickými lídrami v Kyjeve, ktorí rozpútali „občiansku vojnu a teror proti tým, ktorí zmýšľajú inak“.  

Putin vlani 30. septembra vyhlásil štyri ukrajinské regióny – Záporožskú, Chersonskú, Doneckú a Luhanskú oblasť – za súčasť územia Ruska. Väčšina medzinárodného spoločenstva tento krok neuznala ako legitímny, podľa Západu išlo o nezákonnú anexiu. 

Agentúra Reuters pripomenula, že ruské sily nemajú úplnú kontrolu ani nad jednou z týchto oblastí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin: Obyvatelia okupovaných ukrajinských oblastí chcú byť súčasťou Ruska

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php