eReport.sk
Zdroj Foto: unsplash

Slováci si kvôli voľbám odložili dovolenky

Počet odletov zo Slovenska a okolitých letísk týždeň pred parlamentnými voľbami poklesol. Naopak, odlety v dňoch po voľbách sú vyššie o viac ako 40 %. Ukázali to aktuálne dáta predajcu leteniek Pelikan.sk.

,,Slovenskí cestovatelia so svojimi dovolenkami čakajú až po parlamentných voľbách. Nárast odletov je vidieť už v nedeľu (1. 10.), kedy zo slovenských a okolitých letísk odlieta o 43 % viac Slovákov ako deň predtým,“ vyčíslil portál. V tento deň odletí z tuzemska a okolia dokonca o 70 % viac dovolenkárov ako predchádzajúcu nedeľu (24. 9.).

Destinácia s najväčším počtom odletov

Slováci zo zahraničia, ktorí sa po voľbách vracajú domov, tvoria 15 % z celkového počtu odlietajúcich ľudí. Portál taktiež uviedol, že destinácia s najväčším počtom odletov tesne po voľbách je Londýn. Destinácia s najväčším počtom jednosmerných leteniek je Malaga, ktorá je počas zimy obľúbeným útočiskom pre digitálnych nomádov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Záchranársky vrtuľník
  2. Polícia, logo

Podľa predajcu leteniek

Ostatné odlety tvoria podľa predajcu leteniek cestovatelia, ktorí si svoje posledné letné dovolenky naplánovali až po voľbách. Polovica z nich si vybrala destinácie v Taliansku, Španielsku, Grécku, Portugalsku a na Malte, kde je dobré počasie až do neskorého októbra.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slováci si kvôli voľbám odložili dovolenky

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php