eReport.sk
Peter Pellegrini
Peter Pellegrini, zdroj: tasr

Najnovší prieskum: Pellegriniho ako prezidenta akceptujú aj tí, ktorí volili strany súčasnej opozície


Teraz, po voľbách a ešte pred nástupom nového prezidenta do úradu, sú s myšlienkou, že novým prezidentom je Peter Pellegrini spokojní aj voliči, ktorí volili niektorú zo strán opozície. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu. Ako sa to ukázalo? S Petrom Pellegrinim je spokojných viac percent voličov, ako nameriavajú percentuálne spolu strany súčasnej opozície.   

Pellegrini je ako prezident prijateľný

Pellegrini je prijateľný ako prezident aj pre voličov opozície. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu pre denník Plus JEDEN DEŇ, ktorý realizovala agentúra MNFORCE. Zber dát prebiehal od 19. 4. 2024 do 24. 4. 2024 vzorke 1 000 respondentov. Z výsledkom vyplynulo, že iba 38% opýtaných nie je spokojných s tým, že prezidentom sa stal P. Pellegrini. Presná polovica spokojná je. Dvanásť percent povedalo, že výsledku nevenujú pozornosť. Informuje portál Plus 1 deň.

Ako tento výsledok komentuje politológ?„Je to zaujímavá odpoveď. Predpokladám, že je to tá časť populácie, ktorá volí opozičné politické strany. Tie ale majú v súčte o niečo viac ako 38%, čo môže naznačovať, že Peter Pellegrini je nateraz prijateľným prezidentom aj pre malú časť opozičných voličov,“ povedal pre Plusku politológ Miroslav Řádek.

Povolebná reakcia Korčoka sa nepáčila

Z prieskumu verejnej mienky vyplynulo aj to, že 83% opýtaných je spokojných s tým, ako sa pri prezidentských voľbách rozhodli a dnes by volili úplne rovnako. Iba 4 percentá by sa dnes rozhodovali inak. Čo sa týka toho, ako sa prezidentskí kandidáti popasovali podľa ľudí so svojou výhrou a prehrou, aj na to sa agentúra občanov SR pýtala. Len 29 percent opýtaných si myslí, že Ivan Korčok svoju prehru zvládol so cťou. Presne polovica si myslí, že ju nezvládol a jeho reakcia ich prekvapila. Dvadsať percent oslovených to nevedelo posúdiť. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Anna Belousovová zúri. Bývalú političku nahnevala najnovšia vianočná reklama mobilného operátora.
  2. Peter Pellegrini
  3. Prezident Miloš Zeman

Ako tento výsledok zhodnotili politológovia? „Tu je vidieť, ako dobre dokážu ľudia čítať emócie. A tiež to považujem za skvelý výsledok kritického myslenia. Je veľmi dobre, že najväčšia časť respondentov dokázala byť kriticky úprimná práve pri kandidátovi, ktorému vyjadrila dôveru vo voľbách a nesnažila sa obhajovať jeho zlyhanie. Táto časť respondentov má zrelý a zodpovedný pohľad na politiku,“ hodnotí výsledok Miroslav Řádek.

Ani časť jeho voličov sa nestotožnila s tým – do istej miery – teatrálnym ukončením prezidentskej kampane a potenciálnym vstupom do straníckej politiky,“ súhlasí politológ Jozef Lenč.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najnovší prieskum: Pellegriniho ako prezidenta akceptujú aj tí, ktorí volili strany súčasnej opozície

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: