eReport.sk
Na Západe nič nové
Sprava prezident USA Joe Biden a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský počas návštevy Ukrajiny v Kyjeve 20. februára 2023. Foto: tasr/ap

Taliansky režisér a jeho dokument „Ukrajina-rok lží:“ Západ v súvislosti s vojnou vyrába históriu jednej pravdy!

Západ vyrába históriu jednej pravdy! Najmä na to poukazuje dokument talianskeho režiséra Massima Mazzucca, s názvom „Ukrajina-rok lží.“ V minulosti produkoval dokumentárne filmy ako The New American Century a Cancer – the Forbidden Cures. Jeho film o Ukrajine sa dá nájsť na alternatívnych kanáloch. On sám nedávno vystúpil v talianskej contro tv.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Joe ide narovnávať vzťahy
  2. Život nie je čiernobiely film
  3. Vojna všetko vyrieši
  4. Čína tvrdo varovala USA

Západ vyrába históriu jednej pravdy!

„Už mesiace počúvame od vlád i médií, že Vladimír Putin je jediným vinníkom vojny na Ukrajine. Je to ale naozaj tak?“ kladie si otázku režisér. A dodáva, že cieľom jeho dokumentu je poukázať na to, že to tak asi nebude.

A priniesť fakty, ktoré to vyvracajú. Pretože mainstreamové médiá pracujú rovnakým spôsobom, akým tomu bolo počas pandémie covidu. „Pravda je len jedna.“ A keď v mene jednej pravdy prekrútime aj historické fakty, nevadí. „Ochrana demokracie a správnych hodnôt,“ to predsa „vyžaduje.“

Na hlinených nohách

Stoja podľa Mazzucca naratívy o tom, že Putin je tyranský krvavý diktátor, ktorý chce obnoviť Sovietsky zväz a po Ukrajine napadne ďalšie krajiny. A preto ho treba zastaviť, nech to stojí čokoľvek.

„Toto sa možno deje tak v komiksoch. Zloduch sa ráno zobudí a rozhodne sa ovládnuť svet, v ktorom žijú len dobrí a nevinní ľudia. V reálnom svete vina nikdy nie je len na jednej strane. Problémom je, že médiá, ktoré by mali objektívne informovať, to už dávno nerobia.“

Stalinizmus

Ukrajina má takmer 44 miliónov obyvateľov, ktorí su hlboko rozdelení silnými etnickými rozdielmi. Jej západná časť, v ktorej žijú najmú Ukrajinci a východnú, kde žijú najmä obyvatelia, ktorí hovoria rusky. Rusi a Ukrajinci medzi sebou nikdy nemali dobré vzťahy.

Veľká väčšina Ukrajincov bytostne nenávidí Rusov, pričom táto nenávisť pretrváva už od dôb Stalina. Najmä pre „holodomor.“(vyhladenie pomocou hladu, ktoré nariadil Stalin a vďaka ktorému prišlo o život milióny Ukrajincov.)

Ukrajinský nacizmus

Práve v týchto rokoch na Ukrajine zároveň začali bujnieť nacistické organizácie. Ako napr. O. U.N. s ich najdôležitejším vodcom- Stepanom Banderom. „Proklamoval čistú rasu ukrajinského národa, presne tak, ako to robil Hitler v Nemecku,“ pripomína režisér.

Treba podotknúť, že Zelenského vláda Banderu nielen obdivuje, ale i oslavuje. O čom sme vás viackrát informovali. Aj preto sa len ťažko verí, že Edelweiss nie je Edelweiss..

Americký prevrat

Z dávnej histórie sa dokument postupne posúva až k tej nedávnej. Do roku 2014. Podľa Mazzucca za Majdanom nestál nik iný, ako Američania. A bez ich finančnej a inej pomoci, by tento prevrat nikdy nebol úspešný.

„Zvrhli Jankukovyča a na jeho miesto dosadili nacistu Porošenka. Ak si ho niekto nepamätá, tak je to ten pán, ktorý po zvolení v televíznom prejave oznámil Rusom na Ukrajine:

„Naše deti budú chodiť do škôl. Tie vaše sa zatiaľ budú schovávať v pivniciach, pretože Vás budeme bombardovať. Budeme podporovať a starať sa len o Ukrajincov.“

„Toto je zároveň prvý dôvod, prečo média o vojne na Ukrajine, neinformujú objektívne. A nik nehovorí nahlas o príčinách tejto vojny. Pretože nie je pekné hovoriť, že Američania zvrhli demokraticky zvoleného prezidenta a dosadili za ukrajinského prezidenta nacistu. A, že už vtedy začali pripravovať Ukrajinu na vojnu proti Rusku,“ dodal taliansky režisér.

Po Porošenkovi nastúpil Zelenskyj. Kampaň, ktorú mu platil známy ukrajinský oligarcha, vyhral na tom, že zatočí s oligarchiou.. Má židovské korene, preto by sa dalo predpokladať, že téma nacizmu mu bude nanajvýš cudzia.

Jeho vláda však oslavuje Banderu, bol to on, kto rehabilitoval nacistický Pluk Azov. A kto pomenoval svoju horskú brigádu rovnako ako tú jeho, Hitler.

Je to jeho vláda, ktorá brojí proti menšinám. A to nielen tým ruským. Kým celý svet prijíma ukrajinských utečencov.

Pravda nie je dôležitá?

Mazzucco tiež poznamenal, že len málo osobností sa nebojí o tejto pravde hovoriť do médií, či o nej písať. „A pokiaľ sa už niketo odhodlá, je stiahnutý zo živého vysielania, či označovaný za ruského poskoka, agenta a jeho názory za klamstvá a propagandu.“ ( V Taliansku zjavne zažívajú presne to isté, čo my tu doma, na Slovensku)

Záväzky Západu

Taliansky režisér vo vysielaní contro tv, pripomenul i dohody. Nielen tie Minské. Ktorými dal Západ Rusku mnohé záruky. Ako napríklad, že sa NATO nebude rozširovať. A, že Ukrajina zostane neutrálnym štátom.

„Už tridsať rokov Američania obkolesujú Rusko a provokujú ho. Od roku 2014 sa to už ani nesnažia zakrývať. Na zakrytie pravdy sú tu predsa médiá.“

„Ruská agresia“ bola tak veľmi neočakávaná a tak veľmi neodôvodnená, že už v decembri 2021 EÚ a USA mali do najmenších detailov dohodnuté sankcie, ktoré uvalia na Rusko.

Potvrdila nám to von der Leyenová, na tlačovej konferencii v Mníchove, keď uviedla: „EK na čele so mnou a Biely dom začali na potencionálnych sankciách pracovať už v decembri 2021. Pre prípad, že by Rusko Ukrajinu napadlo.“

Nečakane..

To, že Minské dohody boli od začiatku len zdrap papiera, potvrdila už i Angela Merkelová. Samotný Zelenskyj sa ešte v lete minulý rok roku pre Washington Post vyjadril, že o tom, že začne vojna, veľmi dobre vedel. A spolu s ním i Biely dom a tiež vlády členských štátov Únie.

Mazzucco pripomenul i vyhlásenie Johna Kirbyho, ktorý potvrdil, že USA cvičili Ukrajincov na boj už od roku 2014. Ale i vyhlásenie šéfa NATO Stoltenberga, ktorý uviedol, že

„Vojna nezačala minulý rok. Vojna na Ukrajine začala už v roku 2014. Už odvtedy USA a spojenci pomáhali Ukrajine tak s výcvikom mužov, ako i so zbrojením.“

Donbas, Ľuhansk, Odesa

Režisér vo svojom dokumente „Ukrajina- rok plný lží“ odkázal i na chovanie nacistického pluku Azov, proti rusom, žijúcim na Donbase a v Ľuhanskej oblasti. Spomenul i vypálenie Domu odborov v Odese, kde boli ruskí obyvatelia Ukrajiny upálení za živa. Celý dokument si môžete pozrieť tu.

Záverom

Zrejme by sme si mali položiť aj inú otázku. Kto z tejto vojny naozaj profituje. A tiež, čo sa stane potom, ako Ukrajinu vezmeme do NATO. Vraj čoskoro.. A prečo tak slovenská, ako i česká vláda začali v posledných týždňoch opakovať verejnosti(a presviedčať ju,) že Ukrajina je náš národný záujem.

Môže to má súvis s tým, že tak česká, ako i slovenská vláda v ten istý mesiac aktualizovala svoje zákony o prípadnej mobilizácii?

A prečo len minulý týždeň schválila Bidenova administratíva veľmi rozporuplné nariadenie, ktoré už nemá nič s demokraciou a jej princípmi? Informovať vás o ňom budeme v najbližších dňoch,.

Ak rovnaký zákon prijme i EÚ( čo je podľa autorky textu viac ako pravdepodobné) takýto článok by už nemohol vzniknúť. Pritom sa v ňom objavujú len historické fakty.

A vyjadrenia Stoltenberga, Merkelovej, či von der Leyenovej. (Lebo ako sa o niektorých ľuďoch hovorí, keď sa pomýlia, povedia aj pravdu).

Pozn.: Redakcia eReportu sa nemusí stotožňovať so všetkými vyjadreniami z dokumentu. Naším cieľom a poslaním je ale prinášať našim čitateľom informácie týkajúce sa tak Ruska, ako i Ukrajiny.

Zdroj: contro tv


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taliansky režisér a jeho dokument „Ukrajina-rok lží:“ Západ v súvislosti s vojnou vyrába históriu jednej pravdy!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php