eReport.sk
Námestie SNP 15. júna 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian

Protestujúci dav sa presúva k budove Národnej rady. Doprava je obmedzená


Protestujúci dav tisícok zamestnancov školstva sa aktuálne presúva z Námestia SNP v Bratislave smerom k budove Národnej rady SR. Obmedzuje to dopravu v okolí Hodžovho námestia a Palisád. Dopravu na mieste regulujú štátni i mestskí policajti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Študenti počas protestného pochodu Univerzity Komenského proti novele vysokoškolského zákona v Bratislave v utorok 16. novembra 2021.
  2. Na kombosnímke zľava ministri Branislav Gröhling a Veronika Remišová.
  3. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky na centrále Hlasu-SD.
  4. Demontáž právneho štátu


Pre protest sú z Námestia SNP aktuálne odklonené električkové linky 1. Dopravný podnik Bratislava upozorňuje aj na ďalšie možné obmedzenie MHD z dôvodu presunu protestujúcich a krátkodobého prerušenia dopravy. Týkať sa môže predovšetkým liniek 42, 44, 47, 83, 84, 93 a 147.

„Dispečing v súčinnosti s políciou sa posnaží, aby sa protest dotkol prevádzky liniek MHD v čo najmenšej možnej miere,“ deklaruje DPB s tým, že MHD do centra určite jazdiť bude, no po alternatívnych obchádzkových trasách.

Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku organizuje v stredu v Bratislave protestné zhromaždenie. Účasť sa odhaduje nad 10.000 ľudí. Štátna polícia označila doterajší priebeh verejného zhromaždenia za pokojný.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Protestujúci dav sa presúva k budove Národnej rady. Doprava je obmedzená

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne