eReport.sk
Študenti počas protestného pochodu Univerzity Komenského proti novele vysokoškolského zákona v Bratislave v utorok 16. novembra 2021.
Ilustračná snímka Foto: tasr

Deň „D“ pre školstvo. Kým učitelia a spol. protestujú, ministri sa opäť doťahujú

Za každej vlády sa dávajú do popredia zdravotníci a učitelia a vždy sa im nasľubuje kopec vecí, lenže ani jedna im takmer nič nesplní. Výnimkou nie je ani tá súčasná, ktorá im pred voľbami tiež sľubovala hory-doly a napokon skutek-utek. Aj preto budú dnes zamestnanci v školstve v uliciach.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) plne podporuje dnešný protest zamestnancov školstva a ich požiadavky, ktoré na ňom prednesú. Uviedol to dnes pred rokovaním vlády. Šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO) pred zasadnutím kabinetu uviedol, že na rokovanie už druhýkrát prináša návrh na zvýšenie platov učiteľov. Informáciu priniesla TASR.

Matovič dúfa, že sa stane zázrak

„Oni bojujú za čo som ja dva roky bojoval u ministra financií,“ povedal šéf rezortu školstva. Minister financií je podľa Gröhlinga jediný, ktorý môže rozhodnúť a upokojiť celú situáciu. K ostatným veciam sa chce vyjadriť po rokovaní vlády. Podotkol, že v utorok (14. 6.) mal rokovanie s predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽANO). Matovič dúfa, „že sa stane zázrak“ a že aj členovia SaS, vrátane ministra školstva jeho návrh podporia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  2. Protest študentov VS
  3. November 2021: Zástupcovia Slovenskej komry učiteľov počas protestu pred Úradom vlády SR.

Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku organizuje dnes v Bratislave protestné zhromaždenie, ktoré sa začne o 13.30 h na Námestí SNP, následne sa protestujúci presunú pred Národnú radu SR. Školskí odborári sú presvedčení, že všetci zamestnanci škôl si zaslúžia dôstojné ohodnotenie, žiadajú navýšenie platov v školstve.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Deň „D“ pre školstvo. Kým učitelia a spol. protestujú, ministri sa opäť doťahujú

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti