eReport.sk
Foto: eReport

SaS k demonštrácii pred prezidentským palácom: Protestujúci zavádzajú a klamú verejnosť!

Koaličná SaS vyzýva demonštrantov, aby protestovali kultivovane a nemanipulovali s dátami. Podpredseda SaS a štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus označil očkovanie za cestu, ako sa vrátiť k životu pred pandémiou. Neohľaduplnosť a prepadnutie klamstvám je podľa neho to posledné, čo v tejto chvíli potrebujeme.

„Rešpektujeme právo občanov slobodne vyjadrovať svoj názor a demonštrovať, ale aj to by sa podľa nás malo diať pokojným a vecným spôsobom. Nemôžeme tolerovať urážky a vulgarizmy, napríklad len pre to, že podporujeme očkovanie, a tým aj spoločenskú zodpovednosť voči druhým. Navyše, protestujúci okrem osobných útokov tiež zavádzajú a klamú verejnosť vymyslenými dátami a hoaxmi,” podotkol Klus s tým, že riadiť sa faktami je výzvou pre nás všetkých.

Súvisiace články:

  1. Mimoriadna dopravná situácia
  2. Účastníci protestného zhromaždenia proti opatreniam vlády SR v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 pred Prezidentským palácom 29. júla 2021 v Bratislave.

 Strana tak reagovala na štvrtkový protest pred Prezidentským palácom na bratislavskom Hodžovom námestí. Zišli sa tam stovky ľudí nespokojných s vládnymi opatreniami na boj s pandémiou a podpisom prezidentky Zuzany Čaputovej pod vládnu novelu, ktorá hovorí o využívaní COVID preukazov. Polícia situáciu monitoruje, protest má podľa jej slov zatiaľ pokojný priebeh.

FOTO protest pred prezidentským palácom

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport