eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Problém v rómskych osadách: Nedokážu sa prihlásiť na vakcináciu

Poslanci Národnej rady SR za OĽANO vyzvali Rómov, ale aj imobilných a chorých občanov, aby sa dali očkovať proti ochoreniu COVID-19. Informovali o vytvorení mobilných očkovacích jednotiek, ktoré majú očkovať priamo v osadách. Mnohí Rómovia sa podľa nich na vakcináciu nedokážu prihlásiť, keďže v osadách nemajú prístup na internet. Povzbudzujú ich preto využiť pomoc terénnych sociálnych pracovníkov i komunitných centier.

Poslankyňa Jarmila Vaňová na stredajšej tlačovej konferencii povzbudila komunity, aby zodpovedne zvážili prístup k očkovaniu. Hovorí, že máme dostatok pracovníkov, pričom samosprávy na východe podľa nej už majú možnosť mobilného očkovania práve v lokalitách, kde žijú nielen rómske komunity, ale aj starší obyvatelia, ktorí majú problém s mobilitou.

Poslanec Peter Pollák informoval, že vo štvrtok (6. 5.) má byť koordinačné stretnutie spolu s premiérom Eduardom Hegerom, ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským i úradom splnomocnenca vlády k očkovaniu chorých a imobilných ľudí i ľudí z marginalizovaných skupín.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport