eReport.sk
Milan Vetrák. Anna Zemanová a Marián Kéry, foto:rtvs/o5minut12

Príspevok štátnym zamestnancom pôjde z nadpríjmov štátu, tvrdia koaliční poslanci

Výdavky v súvislosti s jednorazovým príspevkom pre zamestnancov v štátnej a verejnej správe budú pravdepodobne hradené z daňových nadpríjmov štátu. Predpokladajú to koaliční poslanci – predsedníčka poslaneckého klubu SaS v Národnej rade SR Anna Zemanová a predseda poslaneckého klubu OĽANO Milan Vetrák, ktorí sa k téme vyjadrili v diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12. Člen predsedníctva strany Smer-SD Marián Kéry v debate upozornil, že nejde o systémové riešenie.

Využijú nadpríjmy štátu

Vetrák zdôraznil, že navrhovaná odmena je ďalšou formou pomoci, ktorú navrhuje OĽANO ako kompenzáciu za zdražovanie, vyvolané infláciou. „Je to jednorazová pomoc, s ktorou súhlasím, na systémové riešenie v prípade zvyšovania platov je potrebné, aby strana SaS  prehodnotila svoj postoj k zvyšovaniu daní z ruskej ropy, hazardu, alkoholu či tabaku,“ poznamenal.

Zemanová uviedla, že hoci to minister financií Igor Matovič (OĽANO) na sobotňajšej tlačovej konferencii (25. 6.) nespresnil, predpokladá, že to bude z daňových nadpríjmov. „S tým v SaS nemáme problém, je však potrebné povedať, že je to jednorazový príspevok, ktorý sa nezaratáva do základných platov,“ upozornila, naznačujúc, že príspevok nerieši požiadavku odborárov na valorizáciu platov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová
  2. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.

Kéry síce víta odmenu pre štátnych zamestnancov, takisto však upozorňuje, že nejde o systémové riešenie. Prekvapuje ho, že takéto opatrenie zrazu zo strany OĽANO nie je podmienené zvýšením daní. Pýta sa, či nejde zasa len o politický marketing.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Príspevok štátnym zamestnancom pôjde z nadpríjmov štátu, tvrdia koaliční poslanci

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti