eReport.sk
Potrebujeme mier!
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Zdroj: fb/orbanviktor

Šokujúce slová europoslankyne: Maďarsko je hrozbou pre Európsku úniu!

Šokujúce slová europoslankyne. Veľký ruský vplyv na Maďarsko predstavuje hrozbu pre Európsku úniu. Z maďarských tajných služieb unikajú Rusom informácie. Podľa maďarského webu Euronews to vyhlásila v Bruseli francúzska poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) Gwendoline Delbosová-Corfieldová, ktorá je spravodajkyňou EP pre maďarské záležitosti, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Šokujúce slová europoslankyne

Europoslankyňa o tom hovorila na podujatí „Mestá za právny štát“ usporiadanom na bruselskej radnici, kde s prejavmi vystúpili starosta Budapešti Gergely Karácsony, komisár Európskej komisie pre spravodlivosť Didier Reynders a ďalší primátori Paktu slobodných miest.

Hrozba pre Európsku úniu

Pakt vytvorili v roku 2019 primátori Bratislavy, Prahy, Varšavy a Budapešti. V roku 2021 sa k nim pridalo ďalších 20 európskych metropol, ktoré sa prihlásili k spoločným hodnotám zoskupenia.

Veľký vplyv Ruska

Vývoj v Maďarsku je podľa Delbosovej-Corfieldovej znepokojujúci nielen z pohľadu korupcie a demokracie, ale aj preto, že k Rusom unikajú informácie z maďarských tajných služieb, čo predstavuje bezpečnostné riziko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  2. Orbán apeluje
  3. Cenzúrovaný ekonóm Sachs

„Denne vychádzajú články o tom, akú hrozbu predstavuje Rusko pre región, ale nikto nehovorí o tom, že je do toho zapojená aj EÚ,“ zdôraznila francúzska europoslankyňa, ktorá poukázala aj na skutočnosť, že v Maďarsku sa rozšírilo zavádzanie a manipulácia.

Rada Európy zatiaľ nereaguje

Podľa nej je neopochopiteľné, že v Rade Európy zatiaľ nikto nereagoval. Dodala, že EÚ premeškala v prípade Maďarska možnosť reagovania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúce slová europoslankyne: Maďarsko je hrozbou pre Európsku úniu!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti