eReport.sk
Exriaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy a najznámejší kajúcnik Ľudovít Makó je podľa Ľubomíra Arpáša notorický klamár. FOTO TASR - Jakub Kotian

Hádka v súdnej sieni: „Ste notorický klamár!“ Kričal Arpáš na Makóa

Malo byť vo veci jasnejšie, no stal sa pravý opak. Konfrontácia exsiskára Arpáša a „kajúcnika“ Makóa priniesla ešte väčšie rozpory. V pojednávacej miestnosti sa dokonca obaja slovne pochytili.


Konfrontáciou obžalovaného exšéfa kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Ľubomíra Arpáša a svedkom, bývalým riaditeľom Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítom Makóom, pokračovalo dnes hlavné pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. Informuje o tom TASR.

V skutkovom deji sú hrubé rozpory

Ľubomír Arpáš čelí obžalobe z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania, legalizácie príjmu z trestnej činnosti a zločinu podplácania. Tvrdí, že je nevinný, nič nespáchal a skutky sa nestali. Obvinili ho v rámci policajnej akcie Babylon. Obaja, teda aj Ľudovít Makó, sa dnes v súdnej sieni slovne pochytili. Makó totiž hovorí, že obžalovaný mu údajne núkal 200.000 alebo 300.000 eur, ktoré vnímal ako všimné za to, že vybaví isté záležitosti daňového charakteru. Záznam z toho neurobil a neoznámil to ani ďalším orgánom. „Ste notorický klamár, prečo tak flagrantne klamete? Nechápem prečo,“ reagoval počas konfrontácie Ľubomír Arpáš.

Dozvedel som sa kľúčovú informáciu, že svedok nehovorí pravdu, ale nemám ešte súhlas od klienta o tom hovoriť.

Ondrej Urban, obhajca Ľubomíra Arpáša

Aj po konfrontácii zostali rozpory medzi mojím klientom a svedkom a sú ešte rozsiahlejšie, a to jednak čo do miesta stretnutia aj obsahu. Dokonca dnes sa zistilo, že boli až tri, hoci pôvodne sa hovorilo o dvoch stretnutiach. Sú hrubé rozpory v skutkovom deji. Navyše, dozvedel som sa kľúčovú informáciu, že svedok nehovorí pravdu, ale nemám ešte súhlas od klienta o tom hovoriť,“ reagoval obhajca Ondrej Urban. Obhajoba má viaceré návrhy na doplnenie dokazovania, zatiaľ ešte nemá odpoveď, či ich súd vykoná.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Prekračuje vyšetrovateľka zákon?
  2. Ľubomír Arpáš počas eskorty.
  3. Dušan Kováčik na Najvyššom súde SR.
  4. Hasiči

Podľa obžaloby mal Ľubomír Arpáš spoločne s ďalšími dvoma mužmi vydierať majiteľa spoločnosti Podtatranská hydina Pavla Konkoľa, ktorý bol obvinený v inej daňovej trestnej činnosti. Od podnikateľa mali obžalovaní žiadať úplatky výmenou za to, že polícia nebude vyšetrovať podozrenia v jeho firmách. Poškodená strana si v rámci konania uplatňuje náhradu škody voči obžalovaným vo výške jeden milión sedemstopäťdesiat tisíc eur.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hádka v súdnej sieni: „Ste notorický klamár!“ Kričal Arpáš na Makóa

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre