eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Prezidentka si pripomenula výročie útokov v USA, upozornila na hrozbu terorizmu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si v sobotu pripomenula tragické udalosti z 11. septembra 2001. Ako uviedla na sociálnej sieti, v tento deň smútime nad stratou, ktorá mnohým ľuďom spôsobila veľkú bolesť. Upozornila tiež na hrozbu terorizmu.

„Terorizmus zvíťazí, ak nebudeme schopní zostať tým, kým ako demokratické a slobodné spoločnosti sme,“ napísala.

V sobotu uplynulo 20 rokov od útokov z 11. septembra 2001, pri ktorých islamisti z teroristickej siete al-Káida zaútočili v štyroch dopravných lietadlách na ciele v USA.

Dve lietadlá vrazili do budov Svetového obchodného centra (World Trade Center – WTC) v New Yorku, tretie narazilo do budovy Pentagónu pri Washingtone a štvrté sa zrútilo v štáte Pensylvánia. Pri týchto teroristických útokoch zahynulo takmer 3000 ľudí z 93 krajín, pričom zranenia utrpelo ďalších približne 6000 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kamala Harrisová a jej manžel Douglas Emhpoff
  2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  3. Na snímke zľava bývalý americký prezident Bill Clinton, bývalá prvá dáma USA Hillary Clintonová, bývalý americký prezident Barack Obama, bývalá prvá dáma USA Michelle Obamová, americký prezident Joe Biden, prvá dáma USA Jill Bidenová, bývalý starosta mesta New York Michael Bloomberg, jeho partnerka Diana Taylorová, predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiová a líder demokratov v Senáte Chuck Schumer počúvajú národnú hymnu počas spomienkového ceremoniálu na mieste Národného pamätníka a múzea 11. septembra 2001 pri príležitosti dvadsiateho výročia teroristických útokov na USA, 11. septembra 2021 vo Washingtone.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidentka si pripomenula výročie útokov v USA, upozornila na hrozbu terorizmu