eReport.sk
U Lipšica je všetko v poriadku?
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Prezidentka: Pri porušení zákona ministrom vnútra je možná aj úradnícka vláda

Prezidentka Zuzana Čaputová tvrdí, že ak by sa potvrdilo, že dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec porušil zákon a neoprávnene manipuloval s utajovanými skutočnosťami zo zahraničia, jednou z možností by bolo aj vymenovanie úradníckej vlády. Hlava štátu sa však najprv chce oboznámiť s podrobnosťami v tejto veci.

„Ak sa ukáže, že sa porušil zákon, je to jedna z možností, že pristúpim aj k vymenovaniu úradníckej vlády. Nechcem však predbiehať. Najprv sa musím oboznámiť s protokolom a počkať si na výsledky správneho konania,“ povedala prezidentka novinárom. Konštatovala, že si vypýtala protokol z kontroly Národného bezpečnostného úradu (NBÚ). Jej kroky budú závisieť od výsledných zistení.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hamran pre Startitup
  2. Blaha je blázon
  3. Romanovi Mikulcovi opäť prihára
  4. Nie je korupcia ako korupcia?
  5. Je to iba maska!
  6. Sloboda prejavu hrozbou?

Prezidentka o ďalších krokoch

K závažným porušeniam zákona na Ministerstve vnútra (MV) SR malo dôjsť podľa predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady (NR) SR na kontrolu činnosti NBÚ Martina Beluského z ĽSNS. Ten sa odvolával na zistenia bezpečnostného úradu. Ministerstvo vnútra v reakcii tieto tvrdenia odmietlo s tým, že minister zákon neporušil a výhrady NBÚ pripomienkoval.

Vymenovanie úradníckej vlády by podľa prezidentky nebolo pre Slovensko najlepšie riešenie s ohľadom na vyjadrenia politikov, že by takáto vláda nemala v parlamente podporu. „Napriek tomu, ak táto vláda zásadným spôsobom zlyhá, pristúpim k tomu kroku,“ povedala. Konštatovala tiež, že musí byť pripravená na výkon všetkých svojich právomocí vrátane tejto.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidentka: Pri porušení zákona ministrom vnútra je možná aj úradnícka vláda

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti