eReport.sk
Romanovi Mikulcovi opäť prihára
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO). Zdroj tasr

Mikulcovi prihára. Na jeho neoprávnené konanie si chcú posvietiť poslanci!

Romanovi Mikulcovi opäť prihára. Šéf parlamentného brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (SaS) avizuje zvolanie mimoriadneho zasadnutia k údajnej neoprávnenej manipulácii šéfa rezortu vnútra Romana Mikulca s utajovanými skutočnosťami zo zahraničia. Uviedol to vo štvrtkovej relácii TV Joj Na hrane.

Nezaradená poslankyňa a podpredsedníčka mimoparlamentného Hlasu-SD Denisa Saková si myslí, že ide o Mikulcovo ďalšie zlyhanie.  „Je neakceptovateľné, aby naďalej zostal na svojej stoličke,“ povedala. Konať by podľa nej mala i prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hamran pre Startitup
  2. Blaha je blázon
  3. Nie je korupcia ako korupcia?
  4. Je to iba maska!

Diskutujúci sa dotkli aj vyšetrovania vraždy Daniela Tupého. Saková zopakovala, že komunikácia prezidenta Policajného zboru Štefana Hamrana v tejto veci bola neprípustná. „Hamran sa vôbec nemal vyjadrovať k živému vyšetrovaniu,“ skonštatovala.

Krúpa reagoval, že komunikácii policajného prezidenta neporozumel. „Nedávalo mi zmysel, akým spôsobom mala komunikácia vplyv na chytenie či zaistenie páchateľa,“ podotkol. Ocenil však prácu vyšetrovateľov. „Vyšetriť po 18 rokoch takýto náročný prípad je veľký úspech,“ doplnil.

Poslanci sa rozprávali aj o návrhu zavedenia odmeny 500 eur za účasť v tohtoročných parlamentných voľbách. Obaja s ním nesúhlasia. Ide podľa nich o populistický návrh. Saková poukázala, že príspevok by mali radšej dostať všetci ľudia pod hranicou chudoby.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulcovi prihára. Na jeho neoprávnené konanie si chcú posvietiť poslanci!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti